کد خبر : ۵۳۴۴۴۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
مشکلات بهداشت و سلامت در برزیل و مکزیک

مقیم/مشکلات بیمه کارگران و بدهی های پرداخت نشده آن ها در مکزیک و کمبود تخت بیمارستانی در بخش دولتی برزیل، سوژه های این هفته گزارش های «دوربین بر دوش» هیسپان تی وی است.

 

به گزارش مقیم، برنامه «دوربین بر دوش» این شبکه حاصل تلاش گزارشگران و خبرنگارانی است که در کشورهای مختلف آمریکای لاتین سعی در نشان دادن مشکلات، گرفتاری ها و حتی پیشرفت های کشور مورد نظر را دارند.

 مشکلات بهداشت و بیمه کارگران در استان چیاپاس مکزیک، در نخستین گزارش این برنامه مورد واکاوی قرار گرفته است. بیش از 14 هزار کارگر تحت نظر بیمه سلامت وابسته به بخش50 اتحادیه ملی صنفی کارکنان بهداشتی وجود دارند که به اتفاق آرا به توقف کار نامحدود در موسسات وزارت بهداشت رای داده اند. آن ها درخواست پرداخت بدهی های خود از سال 2015 را که تا به حال پرداخت نشده است، دارند.

دومین گزارش «دوربین بر دوش» درباره برزیل و کمبود تخت های بیمارستانی در بخش دولتی است. در ده سال گذشته 40 هزار تخت بیمارستانی از دست رفته و این در حالی است که بیمارستان های خصوصی با افزایش تخت مواجه اند و بدتر از آن، تقریبا هشت هزار پزشک کوبایی است که در پایان قرارداد با دولت جدید برزیل، به کوبا برمی گردند.

 برنامه «دوربین بر دوش» (Camara al Hombro) چهارشنبه شب هر هفته ساعت 00:30 بامداد به وقت تهران  به روی آنتن می رود و بازپخش آن همان روز ساعت 13:03 است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دوربین بر دوش     |     هیسپان تی وی     |     بهداشت و سلامت     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi