کد خبر : ۵۳۴۱۵۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷
علاقمند به همکاری با فدراسیون فوتبال ایران هستیم

مقیم/ سرگی سافاریان معاون اول رئیس فدراسیون فوتبال بلاروس با اشاره به وجود یک رابطه دوستانه بین فدراسیون های فوتبال دو کشور گفت: علاقمند به همکاری با فدراسیون فوتبال ج.ا.ایران در رشته های مختلف اعم از ساحلی، فوتبال داخل سالن، فوتبال زنان و مردان هستیم.

 

به گزارش مقیم، بخش دیپلماسی عمومی سفارت ج.ا.ا در بلاروس در آستانه سفر تیم ملی بانوان بلاروس به ایران برای برگزاری بازی دوستانه با تیم فوتبال بانوان کشورمان مصاحبه ای با "سرگی سافاریان"  معاون اول فدراسیون فوتبال بلاروس ترتیب داده است. در این مصاحبه "سافاریان " با اشاره به وجود یک رابطه دوستانه بین فدراسیون های فوتبال دو کشور علاقمندی طرف بلاروسی را  به همکاری با فدراسیون فوتبال ج.ا.ایران در رشته های مختلف اعم از ساحلی، فوتبال داخل سالن، فوتبال زنان و مردان بیان کرد. وی افزود:  تیم های فوتسال و فوتبال ساحلی از این همکاریها بیشترین بهره برداری را می کنند . این اولین بازی بین تیمهای بانوان دوکشور می باشد اضافه نمود  تیم ایران اکنون برای بازی های آسیایی آماده می شود و برای ما یک موقعیت بسیار خوب است و ما در ماه سپتامبر سال جاری المپیک اروپا را پیش رو داریم و تیم ایران در بازی های آسیایی قرار است بازی داشته باشد. و این میتواند برای هر دو تیم مفید باشد.
او همچنین در مورد مسابقات آتی تیم فوتبال ساحلی بلاروس گفت:  
 امسال(2019 میلادی)  بازی های المپیک اروپایی در بلاروس برگزار می شود و در این رقابت ها تیم فوتبال ساحلی بلاروس شرکت خواهد کرد و بازی های فوتبال ساحلی که هر ساله در بلاروس برگزار می شود به تاریخ های دیگری منتقل گردیده و با توجه به جایگاه فوتبال ساحلی ایران در جهان حتما از تیم ملی ایران برای شرکت در این مسابقات دعوت بعمل خواهد آمد. 
"سافاریان" با اشاره به جایگاه خوب فوتبال کشورمان در آسیا اضافه نمود: ما علاقمند برگزاری بازیهای دوستانه با تیم ملی مردان نیز هستیم ولی با در نظر گرفتن تفاوت تقویم کنفدراسیون آسیا و اروپا ما سعی خود را کردیم  تا مسابقاتی را در سطح تیم های ملی برگزار کنیم، اما متاسفانه تاریخ های آزاد برای برگزاری چنین مسابقاتی پیدا نکردیم و با توجه به تقویم یوفا برای دو سال آینده زمانی برای برگزاری مسابقات فوتبال تیم های ملی مردان دو کشور وجود ندارد. او همچنین در خصوص چشم انداز همکاریهای دو جانبه در زمینه فوتبال گفت: طی این سفر ما  با مسئولین فدراسیون فوتبال ایران دیدار خواهیم کرد و با در نظر گرفتن برنامه های یوفا پیشنهاداتی به دوستان ایرانی خود  ارایه می کنیم تا بتوانیم حداقل یک یا دو برنامه شامل اردوهای تدارکاتی برای تیم های فوتبال در سنین مختلف پسران و دختران و آموزش مربیگری را با یکدیگر نهایی کنیم.
سافاریان با اشاره به جایگاه سوم تیم فوتبال زنان بلاروس در میان کشورهای مشترک المنافع(cis) و جایگاه 27 در میان کشورهای اروپایی و قرار داشتن این تیم  در جایگاه 56 فوتبال زنان جهان اضافه نمود تیم فوتبال بانوان بلاروس از 10 تا 15 اسفند ماه سالجاری با تیمی متشکل از 20 فوتبالیست خانم با مربیگری آقای ادوارد دمنکووتس و دو لژیونر که در روسیه بازی میکنند عازم کشورمان خواهد بود و طی مدت اقامت خود در تهران با تیم فوتبال بانوان کشورمان 2 بازی دوستانه در تاریخهای 11 و 14 اسفند ماه در ورزشگاه آرارات برگزار خواهد کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تیم ملی فوتبال بانوان     |     بلاروس     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi