کد خبر : ۵۳۴۰۷۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۷
دیدار سفیر ج.ا.ایران در مینسک با رئیس سنای بلاروس

مقیم/ در دیدار مصطفی اویسی سفیر ایران در بلاروس با "میخائیل میاسنیکوویچ" رئیس شورای جمهوری (سنا) بلاروس راههای توسعه همکاریهای دوجانبه از جمله حوزه های پارلمانی بحث و تبادل نظر شد.

 

به گزارش مقیم، میاسنیکوویچ در این دیدار با اشاره به نتایج مثبت سفر هیات عالیرتبه پارلمانی ایران به ریاست آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی به بلاروس در شهریور ماه گذشته از نقش فعال پارلمانهای دو کشور در پیشبرد برنامه های مختلف روابط دوجانبه ابراز خرسندی کرد. 
اویسی نیز ضمن ارزیابی مثبت از نتایج سازنده همکاریهای بین پارلمانی دو کشور برنامه های آتی در حوزه های پارلمانی از جمله سفر گروه دوستی پارلمانی بلاروس به ایران با طرف بلاروسی بحث و تبادل نظر کرد. 
قابل ذکر است لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی شهریور ماه گذشته بنا به دعوت مشترک روسای مجلسین بلاروس در راس هیاتی ضمن بازدید از بلاروس با مقامات عالی بلاروس دیدار کرد. 
بهمن ماه 1395 نیز میاسنیکوویچ رئیس شورای جمهوری بلاروس در راس یک هیات بلندپایه پارلمانی به کشورمان سفر کرده بود.
 ساختار نظام پارلمانی جمهوری بلاروس متشکل از دو مجلس تحت عنوان «مجلس نمایندگان» و «شورای جمهوری»          می باشد که مجموع آنها «مجمع ملی بلاروس» نام دارد. جمهوری بلاروس به مساحت 207 هزار و 600کیلومتر مربع با پایتختی مینسک در شرق اروپا هم مرز روسیه، اوکراین، لهستان، لیتوانی و لتونی بوده و حدود 10 میلیون نفر جمعیت دارد.
.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران- بلاروس     |     مصطفی اویسی     |     میخاییل میاسنکوویچ     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi