کد خبر : ۵۳۳۹۵۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
ایران و بلاروس در جستجوی راه های گسترش همکاری قضایی

مقیم/ سفیر جمهوری اسلامی ایران و دادستان کل بلاروس ضمن دیدار و گفت وگو با یکدیگر در مینسک، بر جستجوی راه های گسترش همکاری های حقوقی و قضایی دو کشور تاکید کردند.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، 'الکساندر کانیوک' در دیدار با مصطفی اویسی با اشاره به روابط دوستانه دو کشور و عالی خواندن آن، خواستار افزایش تعاملات و تبادلات تخصصی مسائل قضایی و حقوقی میان دو کشور شد.
اویسی نیز با اشاره به سوابق همکاری های قضایی دو کشور و مواضع مشترک مقامات عالی تهران و مینسک در خصوص مسائل بین المللی، آن را مبنای مستحکمی برای گسترش همکاری های دوجانبه در این حوزه ارزیابی کرد و بر تدوام تعاملات سازنده با بلاروس تاکید کرد.
گفتنی است، الکساندر کانیوک مرداد 1394 در راس یک هیات قضایی به تهران سفر کرد و در خصوص توسعه همکاری های قضایی و حقوقی با مقامات عالی قضایی ایران به رایزنی پرداخت.
دادستان کل ایران نیز پاییز سال 95 در راس هیاتی عالیرتبه قضایی به مینسک سفر داشت و با مقامات عالی قضایی بلاروس بحث و تبادل نظر کرد.
بلاروس پس از فروپاشی شوروی کمونیستی در سال 1991 ( 1370) استقلال یافت.
این کشور با روسیه از شمال تا شرق، اوکراین در جنوب، لهستان در غرب و لیتوانی و لتونی در شمال و شمال غرب هم مرز است.
این کشور بیش از 10 میلیون نفر جمعیت دارد و پایتخت آن مینسک است و برست، گرودنو، گومل، موگلیف و ویتبسک مهمترین شهرهای آن محسوب می شوند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : همکاری اقتصادی     |     بلاروس     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi