کد خبر : ۵۳۳۸۱۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷
روسیه نشست ورشو را فاقد هرگونه ارزش دانست

مقیم/نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد نشست ورشو را فاقد ارزش دانست و گفت: ائتلاف سازی علیه کشور یا دیگران حلال مسایل متعددی که در خاورمیانه با آن مواجه هستیم، نخواهد بود.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، واسیلی نبنزیا در حاشیه قرائت بیانیه وزیر خارجه ونزوئلا در پاسخ به سوالی درباره نشست امروز ورشو، افزود: این نشست، یک گردهمایی ضد ایرانی بود. ما در این نشست مشارکت نکردیم چونکه آن هیچ ارزشی نداشت.
وی ادامه داد: ایجاد ائتلاف علیه کشور یا هر کسی دیگر که در اینجا به طور ویژه ایران است، حلال مسایل متعددی که در منطقه با آن مواجه هستیم، نخواهد بود. این موضع را پیش از این هم گفته بودیم و اکنون هم بار دیگر تکرار می کنیم.
سفیر روسیه در سازمان ملل متحد با انتقاد از اقدام آلمان در به رسمیت شناختن 'خوان گوایدو ' به عنوان رئیس جمهوری موقت ونزوئلا، اضافه کرد: این اقدام آلمان کاملا غیرقانونی است.
نبنزیا همراهی و حضور خود در کنار وزیر خارجه ونزوئلا را حمایت از دولت قانونی فعلی این کشور دانست و درباره گزینه نظامی هم گفت: خدا نکند که ما درباره گزینه نظامی صحبت کنیم. ممکن است بعضی ها به این گزینه فکر کنند اما من امیدوارم که هیچ گاه این مساله روی ندهد چرا که یک توسعه خطرناک است.
وی افزود: فراموش نکنید که تمام آن هایی که از دولت موقت حمایت کرده اند و حتی برخی مقامات آمریکا به طور کلی با گزینه نظامی مخالف هستند.
نماینده روسیه در سازمان ملل متحد درباره کمک های انسانی محل مناقشه آمریکا با دولت ونزوئلا هم گفت: مساله کمک های انسانی امروزه به عنوان یک کارت سیاسی استفاده می شود که در صورت عدم توقف آن می تواند مسایل را پیچیده تر کند.
نبنزیا افزود: هرگاه مقامات ونزوئلا از سازمان ملل تقاضای کمک انسانی کنند، آنگاه می توانیم آن را انجام دهیم. نهادهای بین المللی همچون صلیب سرخ برای ورود به این بازی پرهیز کرده اند اما اگر دولت از آن ها تقاضا کند، آنها تعامل خواهند داشت.
وی خاطرنشان کرد: امروزه از کمک های انسانی به عنوان بخشی از یک بازی استفاده می شود.
آمریکا پس از 2 سال اعمال تحریم های شدید علیه دولت قانونی ونزوئلا، خوان گوایدو را رئیس جمهوری موقت این کشور شناسایی کرد و به درخواست او که مشخص نیست حاوی چه کالاهایی است، کامیون های حامل آنچه که کمک های بشردوستانه خوانده اند را به کلمبیا روانه کرده است.
خورخه رائاسا وزیر خارجه ونزوئلا پیش از این در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا گفته بود جمع این کمک ها 60 تن اعلام شده است درحالی که مصرف یک ماه مواد غذایی در ونزوئلا بیش از یک میلیون تن است.
وی افزوده بود: ارزش این کمک ها تقریبا 20 میلیون دلار است درحالی که آمریکا بیش از 30 میلیارد دلار دارایی های ونزوئلا را توقیف کرده است.
استفان دوجاریک سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد هم روز پنج شنبه تصریح کرد: مساله کمک های بشردوستانه نباید دستخوش مسایل سیاسی گردد.
 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نشست ورشو     |     نیویورک     |     ونزوئلا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi