کد خبر : ۵۳۳۶۱۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
بزرگداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در داکار

مقیم/ آیین بزرگداشت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران، عصر دوشنبه ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۷ در زمین متعلق به جمهوری اسلامی ایران واقع در داکار برگزار شد.


به گزارش مقیم، این مراسم با حضور پرشور سفرای مقیم، جمع قابل توجهی از سنگالی ها و هموطنان ایرانی برگزار شد. محورهای اصلی سخنرانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در این مراسم شامل تشریح دستاوردهای علمی و پیشرفت های ایران طی 4 دهه گذشته، اعلام مواضع جمهوری اسلامی ایران در حوزه سیاست خارجی از جمله برجام، سوریه، یمن، فلسطین، مبارزه با تروریسم و تشریح روابط دوجانبه دو کشور استوار بود. وی در بخشی از سخنرانی خویش به جایگاه متمایز سنگال در آفریقا و نقش فعال آن در عرصه بین المللی و قرار گرفتن این کشور در مسیر توسعه اشاره کرد و در ادامه ضمن تحسین این جایگاه، ابراز امیدواری نمود این روند تداوم داشته باشد. در پایان از انتخابات ریاست جمهوری 24 فوریه 2019 (5 اسفند ماه) به عنوان آزمونی برای دموکراسی و بلوغ سیاسی و اجتماعی سنگال یاد و ابراز امیدورای کرد بهترین نتیجه برای مردم رقم بخورد. متن سخنرانی سفیر جمهوری اسلامی ایران به فاصله اندکی در خبرگزاری دولتی سنگال (APS) منتشر شد. 
     پاپ اندونگ وزیر جوانان سنگال به نمایندگی از دولت مکی سال در این جشن حضور پیدا کرد؛ وزیر سنگالی ضمن اشاره به روابط دوستانه و عمیق سنگال و ایران در حوزه های مختلف آموزشی، حمل و نقل، نفت و گاز، فرهنگی و اعطای بورسیه به دانشجویان سنگال در زمینه نفت و گاز، از انقلاب اسلامی ایران تمجید و این اتفاق بزرگ را دستاورد نسل جوان ایران توصیف کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سنگال     |     راهپیمایی ۲۲ بهمن     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi