کد خبر : ۵۳۳۵۹۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
برگزاری جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران در زیمبابوه

مقیم/مراسم جشن چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۷ در هتل رینبو تاورز در پایتخت زیمبابوه برگزار شد.

 

به گزارش مقیم، صدها نفر از مقامات کشوری و لشگری، دیپلماتهای مقیم، تجار و صاحبان صنایع و ایرانیان مقیم در این مراسم شرکت کردند. آقای چیپازیوا رئیس بخش اروپا و آمریکا وزارت امور خارجه و تجارت بین المللی ، آقای ووسی انتونگا رئیس بخش چندجانبه وزارت امور خارجه و خانم موساکا رئیس تشریفات وزارت امورخارجه در این مراسم حضور داشتند. 
احمد عرفانیان سفیر جمهوری اسلامی ایران در زیمبابوه طی سخنانی ضمن خوشامدگویی به مهمانان به دستاوردهای انقلاباسلامی ایران در چهار دهۀ گذشته اشاره نمود و تأکید کرد که فشارها و تحریمها علیه جمهوری اسلامی ایران کارساز نخواهد بود و پیشرفت ملت ایران در زمینه های مختلف را متوقف نخواهد کرد. 
وی در ادامه به روابط دوستانه بین جمهوری اسلامی ایران با زیمبابوه اشاره نمود و تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد روابط خود را با دولت جدید زیمبابوه در همه زمینه ها خصوصا در زمینه های اقتصادی و تجاری بیش از پیش گسترش دهد. 
اقای چیپازیوا رئیس بخش اروپا و امریکای وزارت امور خارجه این کشور نیز طی سخنانی چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به دولت و ملت ایران تبریک گفت و بر توسعه بیش از پیش مناسبات بین دو کشور تأکید کرد. 
در حاشیه این مراسم نمایشگاه عکس و پوستر و صنایع دستی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز برگزار شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جشن انقلاب اسلامي     |     زیمباوه     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi