کد خبر : ۵۳۳۵۸۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
مراسم چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در ایتالیا برگزار شد

مقیم/مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ظهر امروز با حضور شمار زیادی از سفرا و دیپلمات های مقیم در رم و برخی مقامات دولت ایتالیا و همچنین شخصیت های سیاسی ، فرهنگی ، دانشگاهی این کشور در محل اقامتگاه سفیر جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

 

به گزارش مقیم، در این مراسم ، پس از نواخته شدن سرود جمهوری اسلامی ایران و ایتالیا، حمید بیات سفیر جمهوری اسلامی ایران در ایتالیا طی سخنانی ضمن خوش آمد گویی به میهمانان به ایستادگی مردم ایران در حمایت ازانقلاب در برابر دشمنی ها اشاره و بخشی از دستاوردهای انقلاب در طول چهل سال گذشته را تشریح کرد. 
سفیر ایران در ایتالیا همچنین به روابط دو کشور و ابعاد مختلف اشاره و تاکید کرد که ایتالیا شریک اول تجاری ایران در اروپا بوده و به رغم برخی تاثیرات ناشی از تحریم ها با توجه به خواست و اراده دست اندرکاران اقتصادی به ویژه بخش خصوصی در دو کشور برای استمرار و گسترش روابط انتظار می رود ایتالیا همچنان اهمیت خود را برای کار اقتصادی با ایران حفظ کند. 
وی در ادامه با تاکید بر دستاورد بزرگ ایران در ایجاد امنیت برای خود، بدون کمک دیگران گفت: ایران امروز نه تنها امن ترین کشور در منطقه است، بلکه تلاش کرده تا به دیگر کشورهای منطقه در مبارزه با تروریست ها و ایجاد امنیت برای تمامی منطقه کمک کند. ایشان سیاست ایران را در منطقه مبتنی بر راه حل سیاسی و گفت و گو برای حل مشکلات منطقه خواند. 
آقای بیات همچنین با انتقاد از سیاست های آمریکا در تحمیل یکجانبه گرایی بر ضرورت اتخاذ تصمیم از سوی دیگران به ویژه کشورهای اروپایی برای ایستادگی دربرابر این شرایط و دفاع از چند جانبه گرایی تاکید کرد . 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جشن انقلاب اسلامي     |     ایتالیا     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi