کد خبر : ۵۳۳۵۷۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷
جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در گرجستان

مقیم/جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران شامگاه دوشنبه با حضور "داویت زالکالیانی "، وزیر امور خارجه گرجستان، در تفلیس برگزار شد.

 

به گزارش مقیم ،جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور مقامات و شخصیت های عالی رتبه، سفرا و دیپلمات های خارجی، تجار، بازرگانان، دانشجویان و اساتید گرجی و ایرانی در محل سفارت جمهوری اسلامی ایران در تفلیس برگزار شد. در این مراسم، "زالکالیانی"، به نمایندگی از دولت گرجستان، فرارسیدن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به مردم و دولت ایران تبریک گفت.
"قوام شهیدی"، سفیر ایران در گرجستان برای هم در این مراسم با اشاره به ایستادگی نظام جمهوری اسلامی ایران در مقابل فشارهای سیاسی و اقتصادی و تحریم های ظالمانه در چهل سال گذشته گفت: امروز نهال انقلاب به یک درخت تنومند تبدیل شده است و توانسته دست آورد و پیشرفت های بزرگی در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، علمی، نظامی، فرهنگی و غیره به دست آورد.
شهیدی به خروج یکجانبه آمریکا از توافق بین المللی برجام هم اشاره کرد و افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک عضو مسئول جامعه بین المللی همچنان به این توافق بین المللی پایبند بوده است و به عنوان لنگرگاه ثبات و امنیت منطقه، نقشی سرنوشت ساز در مبارزه با تروریسم، داعش و مافیای مواد مخدر داشته است.
سفیر کشورمان در گرجستان با بیان اینکه توسعه همکاری با همسایگان از مهم ترین اولویت های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران می باشد، تاکید کرد حمایت دولت ایران از تمامیت ارضی گرجستان و استقبال از پیشرفت های این کشور، نشان دهنده جایگاه کلیدی گرجستان در سیاست خارجی ایران است.

وی افزود: در سال 2018، شاهد تبادل هیات های سیاسی و اقتصادی از جمله سفر معاون سابق نخست وزیر و هیات پارلمانی گرجستان به تهران و سفر مقامات بلندپایه نفتی، کارو رفاه اجتماعی و فن آوری ایران به گرجستان، رشد 39 درصدی حجم روابط تجاری ایران و گرجستان به رکورد بی سابقه 251 میلیون دلار، سفر 325 هزار شهروند ایرانی به گرجستان بوده ایم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی     |     گرجستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi