کد خبر : ۵۳۳۴۵۷ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷
ترامپ بار دیگر چین را تهدید کرد

مقیم/'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا یک بار دیگر تهدید کرد اگر توافق واقعی با چین حاصل نشود، کالاهای وارداتی این کشور را مشمول تعرفه ۲۵ درصدی خواهد کرد.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا ، ترامپ در مصاحبه با خبرنگاران همچنین تصریح کرده است تا قبل از تفاهم در جنگ تجاری، دیداری با 'شی جین پینگ' همتای چینی خود نخواهد داشت.
این در حالی است که پیشتر رسانه های آمریکایی از قول او نوشته بودند تا پایان ماه جاری میلادی و پیش از پایان آتش بس 90 روزه در اول مارس، سران دو کشور با یکدیگر دیدار خواهند کرد.
با این وصف رییس جمهوری آمریکا که خود را مرد تعرفه ها خوانده است می گوید: قبل از روز اول مارس که این آتش بس پایان می یابد بعید است دیداری صورت گیرد.
اگر دو طرف نتوانند تا آن زمان به گفته وی به یک توافق واقعی برسند آن زمان آمریکا 200 میلیارد دلار دیگر از کالاهای وارداتی از چین را تحت تعرفه 25 درصدی قرار خواهد داد.
'لری کودلوو' مشاور جدید اقتصادی و تجاری کاخ سفید هم در اظهاراتی که نشان دهنده اختلافات فراوان دو کشور است گفت: اصلا معلوم نیست طرفین در پایان این مهلت توافقی حاصل کنند زیرا فاصله و شکاف بزرگی میان آنها وجود دارد.
در ماه جاری میلادی هیات های چینی و آمریکایی در واشنگتن درباره رسیدن به توافق با یکدیگر گفت و گو کردند اما اظهار نظر خاصی درباره نتیجه مذاکرات نداشتند در شرایطی که طرف چینی آن را سازنده توصیف می کرد، آمریکا هم بر ادامه آن تاکید می ورزید اما این نخستین بار پس از آن گفت و گوها است که آمریکا بتدریج موضع سختگیرانه تری در قبال پکن می گیرد.
از سوی دیگر اظهار نظر تازه ترامپ نشان دهنده چرخش آشکار از مواضع قبلی است او پیشتر در توئیتی اعلام کرده بود تا زمانی که با دوست خود 'شی جین پینگ' دیدار نکند، توافقی در کار نخواهد بود.
ترامپ می گوید: چین باید به تجارت ناعادلانه پایان دهد از دزدیدن فرصت های شغلی آمریکایی ها دست بردارد و تلاش را برای نقض حق مالکیت معنوی متوقف کند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : جنگ تجاری     |     دونالد ترامپ     |     چین     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi