کد خبر : ۵۳۳۴۰۲ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷
انقلاب اسلامی ایران به بلوغ کامل رسیده است

مقیم/ معاون اول رئیس جمهور بابیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به بلوغ کامل رسیده است، گفت: انقلاب اسلامی ایران با آرمان‌های امام خمینی و همراهی مردم به پیروزی رسید.

 

به گزارش مقیم به نقل از مهر، اسحاق جهانگیری  در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و توسعه استان همدان و هیئت اندیشه ورزان جوان که در سالن شهدای استانداری همدان برگزار شد با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) و تبریک ۴۰ سالگی انقلاب اسلامی گفت: ۴۰ سالگی در فرهنگ ما نشانه بلوغ و کمال است و انقلاب اسلامی ایران در این ۴۰ سال به بلوغ کامل رسیده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بعد از این ۴۰ سال پر فراز و نشیب به کمال بالا و بلوغ کامل رسیده است، گفت: انتظار می رود انقلاب اسلامی ایران بیش از گذشته بتواند الهام بخش باشد.

جهانگیری بابیان اینکه آرمان های انقلاب برای نسل جدید نیز که سالهای ستم شاهی را درک نکردند ارزشمند و ستایش آمیز است و امیدواریم بتوانیم اهداف و خواست مردم در انقلاب را بیش از پیش به نتیجه برسانیم، گفت: امروز نیز به دنبال آرمان های انقلاب هستیم و به انقلاب خود و دستاوردهایش افتخار می کنیم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در دوران رژیم ستمشاهی استبداد داخلی به شدت مردم را رنج می‌داد، عنوان کرد: مردم ایران برای استقرار نظام اسلامی و کسب آزادی و استقلال به دنبال انقلاب اسلامی رفتند.

وی عنوان کرد: انقلاب اسلامی ایران از معدود انقلابهای دنیا است که تمام اقشار برای پیروزی آن در رکاب بودند.

جهانگیری با بیان اینکه همه مردم برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران تلاش می‌کردند، اضافه کرد: با همراهی مردم یک خواسته عمومی شکل گرفت و نتیجه آن پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد.

باید از گذشته بیاموزیم، در امروز زندگی کنیم و برای آینده بیندیشیم

معاون اول رئیس جمهور بابیان اینکه باید از گذشته بیاموزیم، در امروز زندگی کنیم و برای آینده بیندیشیم به ظرفیت های کشور اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران یک حادثه نبود که به تاریخ سپرده شود بلکه یک آغاز جدید در تاریخ و حیات اجتماعی ملت ایران بود و در درون آن انسان و جامعه نو شکل گرفت و برای حاکمیت بر سرنوشت خود تلاش جدیدی آغاز کرد.

وی با بیان اینکه ما مدعی نیستیم آنچه که امروز به آن رسیدیم آزادی کامل است، عنوان کرد: این آزادی نواقصی دارد اما امروز با قاطعیت می توان گفت از کشورهای اطراف ما در خاورمیانه هیچ کشوری آزادی ایران را ندارد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ما مدعی نیستیم استقلالی که به آن رسیده ایم همان آرمانی است که ما برای آن مبارزه کردیم و انقلاب اسلامی به دنبال آن بود، اضافه کرد: بدون تردید استقلال امروز ملت ایران در ابعاد سیاسی، اقتصادی، نظامی و هر بعد دیگر یک استقلال زبانزد است و اداره کشور توسط خودمان انجام می شود.

وی با بیان اینکه ما به دنبال عدالت بودیم، اضافه کرد: نحوه رسیدگی به مناطق دور افتاده کشور خوب است و امروز ایران بزرگترین شبکه گازرسانی دنیا را داراست و به تمام نقاط کشور گازرسانی شده است.

وی با بیان اینکه برای رسیدن کشور به آرمان هایی که به دنبال آن است تلاش‌های بسیاری صورت گرفته است، اضافه کرد: باید از تبعیض ها دور شد کمااینکه در این سالها خیلی تلاش شد تا کشور از تبعیض دور شود و به حق خود برسد.

جهانگیری با بیان اینکه ایران در زمینه های علمی پیشرفت های چشمگیری داشته است و در عرصه پزشکی نیز حرف برای گفتن دارد، اضافه کرد: در حالی که عمل پیوند کبد در تعداد محدود و انگشت شماری از کشورها قابل انجام است در ایران سالانه شمار زیادی از این عمل انجام می شود و تقریبا در همه استان‌های کشور نیز عمل قلب باز انجام شدنی است.

وی گفت: گذشته را با هر معیاری که اندازه بگیریم گذشته با افتخاری است اما با نقطه مطلوب فاصله دارد و باید همه تلاش کنیم تا به این نقطه مطلوب به عنوان هدف برسیم و نا امیدنشویم.

وی با بیان اینکه یک راه را همه با هم رفته ایم و باید برای رفع نواقص ها تلاش کنیم، اضافه کرد: مسیر توسعه کشور مسیر دشواری است و این دستاورد ها در شرایطی به دست آمده که میزان سنگ اندازی و مخالفت ها با ایران برای رسیدن به اهداف خودش بسیار فراوان بوده است.

ایران کشور ثروتمندی است و حتی دولت نیز ثروتمند است

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ایران کشور ثروتمندی است و حتی دولت نیز ثروتمند است، عنوان کرد: ایران بدون تردید نخستین ذخایر نفت و گاز دنیا را داراست و بیشترین ذخایر معدنی در این کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه جوانان تحصیل کرده که هر کدام می‌توانند یک مدیر قوی برای کشور باشند از دیگر ظرفیت‌های کشور است، عنوان کرد: کشورهای صنعتی توسعه یافته شرایطی مهیا می‌کنند که جوانان تحصیلکرده ایران را جذب خود کنند چرا که نیروهای کاری آنها نمی تواند در تولید نقشی داشته باشند و به نیروهای جوان احتیاج دارند.

وی با بیان اینکه خداوند این ثروت های بزرگ را در اختیار ایران قرار داده، اضافه کرد: با همت و تلاش و امید به آینده می‌توانیم مسیر توسعه کشور را طی کنیم و به دستاوردهای بزرگی دست یابیم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه عبور از این تنگناها و دشواری ها سخت نیست کما اینکه از دشواری های سنگین‌تری عبور کرده ایم، اضافه کرد: جوانان ایران اسلامی با استفاده از ظرفیت‌های موجود می‌توانند کشور را از این تنگناها عبور دهند.

وی خلاقیت در انجام امور را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: همدان استان مهمی است و با تکیه بر ظرفیت ها و توانمندی های آن می توان منطقه را توسعه داد و پیش برد.

جهانگیری با بیان اینکه همدان در غرب کشور می تواند یک کانون توسعه باشد، اضافه کرد: کشاورزی این منطقه خاص است و شایستگی های قابل توجهی دارد.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران ۲۴۲ طرح بزرگ در  کشور افتتاح می‌شود، عنوان کرد: ۱۴۲ هزار میلیارد تومان برای این طرح ها سرمایه گذاری شده که این موارد فقط طرح های بزرگ است و حدود ۵۰ درصد آن در حوزه نفت و گاز است.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با اشاره به اینکه باید از توان بانوان نیز در سیستم اجرایی استفاده شود چرا که بانوان در انجام کارها موفق عمل می کنند، عنوان کرد: در سطح کلان کشور نیز به بانوان اعتماد شده و در سیستم مدیریتی جای دارند و حکومت علاقمند به جهت گیری در این راستاست.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : استان همدان     |     انقلاب     |     اسحاق جهانگیری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi