کد خبر : ۵۳۳۰۶۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷
بررسی بازداشت غیر قانونی مرضیه هاشمی

مقیم/موضوع برنامه این هفته «نشر خبر» (press release) به بررسی تعطیلی دولت دونالد ترامپ، خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و بازداشت غیرقانونی مرضیه هاشمی مجری، خبرنگار و مستندساز شبکه پرس تی وی در آمریکا اختصاص دارد.

 

به گزارش مقیم، این برنامه به تهیه کنندگی النا فکلینا به تعطیلی دولت دونالد ترامپ که در تاریخ این کشور بی سابقه بوده است، پرداخته و دلایل مختلف آن از جمله مشغله ذهنی ترامپ برای ساخت دیوار به منظور ممانعت از ورود پناهجویان را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا موضوع دیگری است که در این برنامه مورد نقد و بررسی قرار می گیرد. در این خصوص ضمن اشاره به طرح ترزا می برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا که نتوانست رای نمایندگان پارلمان را کسب کند، پیرامون موضوع برگزیت و مسائل پیرامون آن از قبیل صحبت های ترزا می، نخست وزیر بریتانیا در این رابطه و نظرات نمایندگان پارلمان بریتانیا و آینده کشور بریتانیا در صورت جدایی از اتحادیه اروپا گفت و گو صورت می گیرد.

«نشر خبر» همچنین به بررسی بازداشت مرضیه هاشمی مجری، خبرنگار و مستندساز شبکه پرس تی وی که به صورت غیرقانونی توسط پلیس آمریکا دستگیر و پس از 11 روز آزاد شد، می پردازد. وی که برای دیدار با خانواده و برادر بیمار خود به آمریکا سفر کرده بود در فرودگاه سنت لوییس این کشور دستگیر شد. ماجرای دستگیری خانم هاشمی، دلایل این اقدام از سوی آمریکایی ها و بررسی ادعای آمریکا مبنی بر رعایت حقوق بشر در این کشور از جمله محورهای مورد بحث در این زمینه خواهد بود.

برنامه «نشر خبر» با اجرای لمبیت اپیک، یکشنبه 7 بهمن ساعت 17:00 به وقت تهران به مدت 10 دقیقه از شبکه پرس تی وی پخش می شود.

 

 

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نشر خبر     |     مرضیه هاشمی     |     پرس تی وی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi