کد خبر : ۵۳۳۰۳۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۷
تنديس فردوسي در پايتخت بلغارستان نصب مي‌شود

مقیم/شهرداري صوفيه (پايتخت بلغارستان) و رايزني فرهنگي ايران در بلغارستان، اقدامات خود را در خصوص نصب تنديس فردوسي، شاعر شهير ايراني در يكي از پارك‌هاي شهر صوفيه آغاز كرده‌اند.

 

به گزارش مقیم، حمیدرضا آزادی، رایزن فرهنگی ايران در بلغارستان با تودور چوبانوف، معاون فرهنگی، آموزشی و ورزشی شهرداری صوفیه (پايتخت) دیدار و گفت‌وگو کرد. در این دیدار راه‌های همکاری مشترک مورد بررسی قرار گرفت.

آزادی در آغاز اين ديدار نصب تندیس فردوسی، شاعر بزرگ ايراني در یکی از پارک‌های فرهنگی شهر صوفیه را مطرح كرد و افزود: موضوع نصب این تندیس چندین سال است که مطرح شده؛ اما تاکنون اقدام اجرایی برای آن صورت نگرفته است. بر اين اساس سفارت و رایزنی فرهنگی ایران در بلغارستان آمادگی دارند که این مهم را در مدت زمان کوتاهی به سرانجام برسانند.

چوبانوف در پاسخ به اين موضوع، گفت: فردوسی، شاعر بزرگی است که تنها به ایران تعلق ندارد؛ بلکه متعلق به همه بشریت است و در میان مردم بلغارستان نیز جایگاه بلندی دارد.

وی سپس با اشاره به زمان‌بر بودن پروسه نصب این تندیس، به تشریح راهکارهای اجرایی این اقدام پرداخت و گفت: یکی از موضوعاتی که مقدمه مكان‌یابی مناسب این تندیس است، ارايه طرح سازه و محوطه‌سازی پیرامون آن است که می‌باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام شود.

بر این اساس مقرر شد؛ اقدامات اجرایی از سوی دو طرف براي نصب تنديس فردوسي در شهر صوفيه بلغارستان آغاز شود.

در ادامه این جلسه موضوعاتی همچون بهره‌برداری از سالن‌های در اختیار شهرداری صوفیه، مشارکت موزه‌های دو کشور و همکاری در امور سینمایی ايران و بلغارستان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : همکاری مشترک     |     بلغارستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi