کد خبر : ۵۳۲۵۸۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷
معارفه رایزن فرهنگی جدید ایران در عمان

مقیم/مراسم معارفه و تقدیر از رایزنان جدید و پیشین فرهنگی ایران در عمان در محل سفارت کشورمان در مسقط برگزار و از خدمات بهمن اکبری، تقدیر شد.

 

به گزارش مقیم، مراسم تقدیر از بهمن اکبری، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عمان و معرفی سیدعلی موسوی‌زاده، رایزن فرهنگی جدید، 19 دی‌ماه با حضور سفیر و دیپلمات‌های ایرانی و جمعی از فعالان فرهنگی، هنری و ادبی عمان در محل سفارت کشورمان در مسقط برگزار شد.

اکبری، رایزن فرهنگی کشورمان در سخنانی با اشاره به عمق روابط و پیوند فرهنگی دو کشور، از نقش ویژه مسئولان عالی دو کشور از جمله سلطان عمان و همکاری مردم این کشور در پیشبرد فعالیت‌های فرهنگی و هنری قدردانی کرد.

وی گفت: مردم عمان از تسامح و مدارا و عقلانیت و حکمت متعالی برخوردار هستند و این امر باعث شد تا اندیشمندان و فعالان فرهنگی و هنری و مردم این کشور همیار برنامه‌های فرهنگی باشند و در موفقیت آن نقش بسزایی داشته باشند.

اکبری همچنین، توسعه همکاری‌ها در زمینه آموزش زبان فارسی، امضای تفاهم‌نامه‌ میان دانشگاه‌های دو کشور، حضور گسترده هنرمندان ایرانی در جشنواره‌های فرهنگی و هنری عمان، شرکت فعالانه سینماگران دو کشور در فعالیت‌های دو جانبه و همکاری در زمینه تقریب مذاهب اسلامی را از اهم برنامه‌های انجام شده در سال‌های گذشته دانست.

در ادامه این نشست، شماری از فعالان فرهنگی و هنری عمانی ضمن ابراز احساسات عمیق خود در سخنانی با تقدیر از فعالیت‌های فرهنگی و هنری ارزنده بهمن اکبری، رایزن فرهنگی در این کشور طی سال‌های گذشته، بر ضرورت گسترش مناسبات و استمرار فعالیت‌ها تأکید کرده و اظهار کردند: روابط فرهنگی ایران و عمان ظرفیت‌های فراوانی دارد و مردم عمان علاقه‌مند به آشنایی بیشتر با فرهنگ و هنر یکدیگر هستند.

خمیس العدوی، رییس منتدی الادبی عمان، خلیفه القصابی، شاعر عمانی، شیخ سعید جمعه الغزیلی، عضو مجلس شورا از منطقه قریات، خانم طاهره اللواتیه، از نویسندگان مشهور عمانی و خانم فائزه البلوشیه با تأکید بر افزایش فعالیت‌های فرهنگی در دوره تصدی مسئولیت رایزنی فرهنگی ایران توسط اکبری، به استقبال مردم و نهادهای مدنی و فرهنگی کشورشان از آشنایی و ارتباط بیشتر با تاریخ، فرهنگ و هنر ایران اشاره کردند.

همچنین، خواستار گسترش و توسعه فعالیت‌های دو جانبه و مشترک میان فعالان فرهنگی و هنرمندان دو کشور ایران و عمان شدند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا نوری‌شاهرودی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در مسقط طی سخنانی در این نشست ضمن تقدیر از تلاش‌های بهمن اکبری در طول دوره مسئولیت در رایزنی فرهنگی، به معرفی سیدعلی موسوی‌زاده به عنوان رایزن فرهنگی جدید پرداخت و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

سفیر کشورمان در ادامه با اشاره به عمق روابط تاریخی و فرهنگی و جغرافیایی دو کشور ایران و عمان، گفت: چندی پیش که با سلطان عمان دیدار داشتم ایشان روابط دو کشور را با سابقه دو هزارسال همزیستی تاریخی دانست و این حق همسایگی است که هر دو کشور نسبت به یکدیگر از حقوقی برخوردار هستند.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تودیع و معارفه     |     عمان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi