کد خبر : ۵۳۲۵۷۳ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷
تأکید بر گسترش روابط فرهنگی میان ایران و هند

مقیم/در دیدار نماینده فرهنگی ایران در بمبئی با وزیر امور اقلیت‌های دینی دولت ایالتی مهاراشترا بر گسترش روابط فرهنگی میان دو کشور تأکید شد.

 

به گزارش مقیم، خسرو رضازاده، سرپرست سرکنسولگری و محسن آشوری، سرپرست خانه فرهنگ ایران در بمبئی، 19 دی‌ماه با حیدر اعظم، وزیر امور اقلیت‌های دینی دولت ایالتی مهاراشترا با هدف بحث و تبادل نظر پیرامون چگونگی همکاری‌های آینده در زمینه‌های مختلف به ویژه حوزه فرهنگی دیدار کردند.

رضازاده در سخنانی با اشاره به اشتراکات فرهنگی و سیاسی دو تمدن مشرق زمین گفت: روابط بین دو کشور ایران و هند به هزاران سال پیش باز می‌گردد. امروزه نیز، هند به عنوان یکی شرکای مهم ایران در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی محسوب می‌شود.

وزیر امور اقلیت‌های دینی دولت ایالتی مهاراشترا اظهار کرد: امور اقلیت‌های دینی دولت ایالتی مهاراشترا به عنوان یکی از وزارتخانه‌های مرتبط با اقلیت‌های جامعه هند فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام می‌دهد و همواره از اقلیت‌ها در بسیاری از برنامه‌ها حمایت می‌کند.

حیدر اعظم افزود: تبادل فرهنگی میان دو ملت همیشه پایدار خواهد بود و دولت‌ها باید اشتراکات فرهنگی میان مردمان متمدن دو کشور ایران و هند را افزایش دهند و این مهم با برنامه‌ریزی‌های مناسب و با توجه به شرایط مطلوب حاصل می‌شود.

آشوری، سرپرست خانه فرهنگ ایران در بمبئی هم در سخنانش، بیان کرد: اشتراکات فرهنگی میان دو تمدن کهن بستری مناسب برای فعالیت‌های مشترک در جهت گسترش روابط فی مابین به صورت مناسبی ایجاد کرده است.

وی با تشریح فعالیت‌های فرهنگی ایران در بمبئی افزود: این وابستگی فرهنگی توانسته است با مشارکت نهادهای فرهنگی هند برنامه‌های گوناگون همچون آموزش زبان فارسی، برگزاری سمینارها، جشنواره‌های فیلم و نمایشگاه‌های هنری و فرهنگی را انجام دهد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رایزنی فرهنگی     |     هند     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi