کد خبر : ۵۳۲۵۵۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷
برگزاري هشتادوهفتمين اجلاس سالانه فرقه احمدیه در غنا

مقیم/هشتادوهفتمين کنفرانس فرقه احمديه در غنا با عنوان «نقش شهروندی در ایجاد جامعه‌ای آری از خشونت» با حضور تعدادی از امرای احمدیه از سراسر جهان، برگزار شد.

 

به گزارش مقیم، از جمله شركت‌كنندگان در اين اجلاس كه در «باغ احمد» واقع در منطقه پومادز در شهر آكرا (پايتخت) برگزار شد، امیران فرقه احمديه در ترینیداد و توباگو، کنیا و اوگاندا بودند.

برنامه سه روزه اجلاس احمدیه که از ساعت 4 بامداد و با اقامه نماز صبح آغاز و تا غروب ادامه می‌یافت، شامل برگزاری نماز، قرائت قرآن کریم، برگزاری کلاس‌های آموزشی و اعتقادی، سخنرانی، برگزاری مجمع عموی اعضای احمدیه، خواندن شعر به زبان اردو و سرودهای مذهبی بود.

دومین روز این اجلاس اختصاص به برگزاری کنفرانس عمومی این فرقه داشت که با دعوت از محمود باوامیا، معاون اول ريیس جمهور به عنوان ميهمان ویژه، شیخ نوح شربتو، امام كل مسلمانان غنا، برخی از رهبران مسیحی، سفراي كشورهاي خارجی و اعضای فعال این فرقه برگزار شد. عليرضا فرامرزی، سرپرست رایزني فرهنگی ايران در غنا به نمایندگی از سفیر كشورمان، از ديگر ميهمانان روز دوم اين اجلاس بود.

در اين روز و پس از قرائت قرآن کریم به ترتیب مولوی محمد بن صالح، امیر فرقه احمدیه غنا، شیخ عثمان نوح شربتو، امام کل مسلمانان غنا، کشیش سیریل فایوسی، مدیر شورای مسیحیت غنا، عبدالفتاح الستاری، سفیر فلسطین و محمود باوامیا، معاون اول ريیس جمهور غنا سخنرانی كردند.

شیخ عثمان نوح شربتو، امام کل مسلمانان غنا در سخنراني خود بر اتحاد بین ادیان الهی تأکید کرد و گفت: تفاوت‌های فرهنگی موجود در اقوام، قبایل و ادیان، نباید موجب درگیری و اختلاف بین ما شود؛ زیرا همه ما مخلوقات خداوند هستیم و خدای متعال با اراده خود این تفاوت‌ها را ایجاد کرده است.

باوامیا، معاون ريیس جمهور غنا هم طی سخنانی خواستار افزایش ظرفیت و تحمل میان گروه‌های مختلف مذهبی در کشور شد و در ادامه بيان كرد: استفاده از خشونت، تأثیری منفی در حل اختلافات دارد و می‌تواند مانع توسعه ملی شود.

وی با استفاده از آيات قرآن کریم گفت: مسلمانان واقعی باید به آموزه‌های پیامبر اسلام(ص) و شیوه زندگی آن حضرت اقتدا کنند. اسلام به عنوان یک دین به معنای صلح است و از منظر حضرت محمد(ص)، مسلمان واقعی کسی است که همه مردمان صلح‌طلب از زبان و دستان او در امان هستند.

معاون اول ريیس جمهور غنا در بخش دیگری از سخنان خود بیان كرد: خداوند در قرآن کریم، بندگان خود را نصیحت می‌کند که بر روز زمین فساد نکنید. این آموزه‌های زیبا همان چیزی است که ما به عنوان یک کشور در حال توسعه به آن نیازمندیم؛ به ویژه ما که خود را مسلمان می‌نامیم باید این آموزه‌ها را آویزه گوش خود كرده و به جهان نشان دهیم که هرج و مرج، دشمن پیشرفت است و طبیعت انسان همواره صلح‌طلب بوده و هست.

اين همايش در روز دوم خود با اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به کار خود پایان داد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : غنا     |     رایزنی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi