کد خبر : ۵۳۲۵۳۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۲۱ دی ۱۳۹۷
تأكيد بر همکاری‌های حوزه کودک و نوجوانان ايران و ژاپن

مقیم/رایزن فرهنگی ایران با مسئولان مؤسسه فرهنگی و انجمن جوانان مسیحی ژاپن دیدار كرد. در اين ديدار بر همکاری‌های حوزه کودک و نوجوانان ايران و ژاپن، تأكيد شد.

 

به گزارش مقیم، در ادامه همکاری رايزني فرهنگي ايران در ژاپن با مؤسسات و نهادهای فرهنگی اين كشور و ايجاد هماهنگی‌های لازم برای اجرای هر چه بهتر هفته دوستی کودک ایران و ژاپن (به مناسبت نودمین سال روابط رسمی دو کشور) حسين ديوسالار، رایزن فرهنگی كشورمان با مسئولان مؤسسه فرهنگی و انجمن جوانان مسیحی ژاپن دیدار كرد. در اين ديدار در خصوص همکاری‌های فرهنگی بحث و تبادل نظر صورت پذیرفت و بر همکاری‌های حوزه کودک و نوجوانان ايران و ژاپن، تأكيد شد.

دیوسالار در اين ديدار گزارشی از برنامه‌های فرهنگی و هنری رایزنی فرهنگي ايران در ژاپن را ارايه كرد و به طور خاص در ارتباط با برگزاری هفته دوستی کودک ایران و ژاپن، مطالبی را مورد اشاره قرار داد.

رایزن فرهنگی كشورمان با توجه به ضرورت آشنایی کودکان و نوجوانان ایران و ژاپن نسبت به فرهنگ غنی و کهن دو کشور، خواستار مشارکت و همکاری انجمن جوانان مسیحی ژاپن در برگزاری هر چه با شکوه‌تر برنامه شد.

وي همچنين آمادگی رایزنی فرهنگي ايران در ژاپن برای اجرای برنامه‌های ویژه همچون برپایی نمایشگاه‌های فرهنگی، ترجمه و چاپ کتاب‌های داستانی ایرانی ویژه کودکان و ... را اعلام کرد.

در ادامه کازومی ماتسوموتو، مسئول امور بین‌الملل انجمن جوانان مسیحی ژاپن نيز گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های اين مؤسسه غیردولتی را ارايه داد و آمادگی اين انجمن را برای همکاری در اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری با رايزني فرهنگي ايران، اعلام كرد.

در ادامه مقرر شد؛ رایزنی فرهنگی ايران نسبت به ارايه جزئیات برنامه هفته دوستی ایران و کودک به انجمن جوانان مسیحی ژاپن اقدام كند تا در صورت هماهنگی‌های مورد نظر برنامه‌ جداگانه‌ای را نیز برنامه‌ریزی و اجرا كرد.

گفتني است؛ انجمن جوانان مسیحی ژاپن در زمینه‌هاي آموزشی و چاپ و ترجمه کتاب ویژه کودکان و نوجوانان فعالیت مي‌كند و به طور خاص دارای مدارس و شعب مختلف آموزشی در ژاپن است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رایزنی فرهنگی     |     ژاپن     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi