کد خبر : ۵۳۲۴۸۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
بازدید رایزن فرهنگی ایران از موزه «macan» اندونزی

مقیم/مهرداد رخشنده، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا، جهت بررسی زمینه‌های همکاری مشترک فرهنگی از موزه «macan» اندونزی بازدید کرد.

 

به گزارش مقیم، رخشنده، رایزن فرهنگی کشورمان در جاکارتا ضمن اشاره به رویکرد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و جایگاه آن در جمهوری اسلامی ایران، به وضعیت هنر و مراکز هنری ایران پرداخت.

وی علاقمندی و آمادگی رایزنی فرهنگی کشورمان در جاکارتا را برای همکاری‌های مشترک فرهنگی به ویژه برپایی نمایشگاه با حضور هنرمندان ایرانی در موزه «macan» اندونزی اعلام کرد.

آرن ستو، مدیر این موزه هم در سخنانش ضمن استقبال از پیشنهاد رایزن فرهنگی ایران در جاکارتا گفت: درباره هنر ایران زمین به ویژه هنرهای تجسمی ایران، آشنایی دارم و بیوگرافی تعدادی از این هنرمندان را مطالعه کرده‌ام.

وی ادامه داد: برپایی نمایشگاه‌های هنری با حضور هنرمندان ایرانی در این موزه منجر به توسعه روابط فرهنگی بین دو کشور خواهد شد.

موزه هنر مدرن و معاصر در نوسانتارا (مجمع الجزایر اندونزی)

این موزه (Museum of Modern and Contemporary Art in Nusantara) موسوم به موزه MACAN و در زبان محلی ماچان، یک مقصد توریستی است که در 7 نوامبر 2017 میلادی در جاکارتا افتتاح شد. این موزه اخیراً در رسانه‌های اجتماعی، به ویژه اینستاگرام مشهور است.

موزه «macan»، اولین موزه در اندونزی است که مجموعه‌ای از هنر مدرن و معاصر اندونزی و بین‌المللی را دارد. تعداد 90 اثر هنری از 800 اثر هنری که توسط هریانتو آدیکویومو، کلکسیونر هنر و تاجر اندونزیایی و بنیانگذار موزه، جمع آوری شده است، به صورت ثابت در موزه به نمایش درآمده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مهرداد رخشنده     |     ایران و اندونزی     |     رایزنی فرهنگی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi