کد خبر : ۵۳۲۴۴۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
پتانسیل بالای ایرانیان در شطرنج باعث شد تا سرمربیگری تیم ملی را بپذیرم

مقیم/ایوان سوکولوف : پتانسیل بالای ایرانیان در شطرنج باعث شد تا سرمربیگری تیم ملی را بپذیرم

 

به گزارش مقیم به نقل از صدا و سیما از سارایوو ، مربی هلندی تیم ملی شطرنج ایران در گفت و گو با روزنامه اسلوبوجنیه چاپ سارایوو از دلایل پذیرش مربی گری تیم ملی شطرنج ایران سخن گفت.
 وی با بیان اینکه در پایان سال ۲۰۱۳، کار خود را به عنوان سرمربی امارات متحده عربی به مدت دوسال آغاز کردم، افزود: در طول این دوره کاری، بهترین بازیکن امارات ، سالم صالح قهرمان انفرادی آسیا شد.
وی تصریح کرد: در اواسط سال ۲۰۱۶، از ایران دیدار کردم تا در نمایش ستاره های جهانی بازی کنم. ما ستاره های جهانی بازی را برگزار کردیم، هرچند، من به سرعت متوجه پتانسیل بالای ایرانیان شدم و لازم نبود بیش از حد قانعم کنند تا سرمربیگری تیم ملی آنها را به عهده بگیرم.
وی گفت: الان که من دارم این مصاحبه را انجام می دهم در چارچوب برنامه آماده سازی تیم ملی ایران برای تیم جام جهانی، در تهران هستم. بر خلاف زمان کار من در دبی، در حال حاضر خانه ام در هلند است، در حالیکه برای اردوهای آموزشی برنامه ریزی شده و زمان بندی شده به تهران می روم.
فدراسیون شطرنج از سال گذشته طبق توافق با «ایوان سوکولوف»، مربی هلندی در مقاطع مختلف برای آماده سازی ملی پوشان کشورمان و همراهی آنها در رویدادهای مختلف همکاری دارد.
وی که آخرین بار ملی پوشان شطرنج ایران را برای شرکت در المپیاد جهانی گرجستان آماده کرد، وارد ایران شد تا دور جدید همکاری با فدراسیون ایران و اعضای تیم ملی را آغاز کند.
دور جدید تمرینات تیم ملی شطرنج زیر نظر سوکولوف از شنبه آغاز شده است و به مدت ۱۰ روز ادامه خواهد داشت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مربی هلندی     |     فدراسیون شطرنج     |     شطرنج     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi