کد خبر : ۵۳۲۴۳۹ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
از تولید حیوانات آزمایشگاهی تا ساخت دکل‌های حفاری

مقیم/رییس سازمان اوقاف و امور خیریه و هیات همراه از مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی بازدید کرد و در قالب این بازدید رئیس جهاد دانشگاهی گفت:رویکرد جهاددانشگاهی تجاری‌سازی و کاربردی کردن کردن علم است که با تحقق این مهم قطعا در مسیر پیشرفت کشور گام‌های مثبتی برداشته می‌شود اما متاسفانه به دلیل محدودیت‌های منابع مالی روند فعالیت‌ها کمی کند پیش می‌رود.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایسنا، دکتر حمیدرضا طیبی در نشست مشترک با رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه که در مجتمع تحقیقاتی شهدای جهاددانشگاهی(هلجرد) برگزار شد، اظهارکرد: جهاد مأموریت خود را در عرصه‌های مختلف به خوبی به انجام رسانده است.

وی با اشاره به اینکه این نهاد در توسعه فرهنگی، علمی و فناورانه، آموزشی و تسهیل در امر کارآفرینی به عنوان زیرساخت‌های اساسی کشور پیشرفت‌های قابل قبولی به دست آورده است، افزود: این نهاد در عرصه‌های گیاهان دارویی، پزشکی، مهندسی کشاورزی، حفاری و نفت، گاز و پتروشیمی اقدامات بسیار مثبتی انجام داده است.

این مسئول با بیان اینکه تولید حیوانات آزمایشگاهی خاص، تولید جنین تراریخته بز با فاکتور ۹ انعقادی انسانی و تولید اولین بزغاله‌های ترانس ژن خاورمیانه، تولید جنین‌های حاصل از لقاح خارج رحمی و تهیه لاین سلولی از مرغ تنها گوشه‌ای از توانمندی این نهاد در عرصه پزشکی است، گفت: جهاددانشگاهی برای توسعه فعالیت‌های خود نیاز به حمایت دارد.

طیبی تصریح کرد: رویکردجهاددانشگاهی تجاری‌سازی و کاربردی کردن کردن علم است که با تحقق این مهم قطعا در مسیر پیشرفت کشور گام‌های مثبتی برداشته می‌شود اما متاسفانه به دلیل محدودیت‌های منابع مالی روند فعالیت‌ها کمی کند پیش می‌رود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی، رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه البرز، اظهارکرد: خوشبختانه جهاددانشگاهی از پتاسیل‌های خوبی برخوردار است و اوقاف این آمادگی را دارد که برای توسعه فعالیت‌های این نهاد همکاری لازم را داشته باشد.

وی افزود: در شرایط امروز جامعه که دشمن از هرفرصتی استفاده می‌کند تا به نظام ضربه بزند، خوداتکایی، رشد علم و فناوری و توسعه اقتصادی می‌تواند همچون سدی در مقابل دشمن قد علم کند.

این مسئول بیان کرد: اگر به دنبال تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصاد و اشتغال هستیم باید به توسعه علم و فناوری توجه ویژه‌ای داشته باشیم و جهاد دانشگاهی با داشتن ظرفیت‌های ویژه می‌تواند نقش کلیدی در این عرصه ایفا کند.

خاموشی به همکاری اوقاف و جهاددانشگاهی اشاره کرد و گفت: قطعا این همکاری دوجانبه نتایج مثبتی را به همراه خواهد داشت.

در قالب این بازدید، سازمان اوقاف در قالب یک تفاهم‌نامه آمادگی خود را برای همکاری با جهاددانشگاهی در حوزه کشاورزی و دام و طیور اعلام کرد.

در این برنامه، مسوولان سازمان اوقاف و امور خیریه از مرکز ذخایر ژنتیکی و پروژه تولید لاین مرغ بومی و بذر هیبریدی، پژوهشکده گیاهان دارویی، فارم پژوهشگاه رویان (حیوانات شبیه‌سازی شده)، پروژه تولید جنین آزمایشگاهی تعیین جنسیت شده گاو توسط پژوهشگاه ابن‌سینا و مرکز ساخت مبدل های الکتریکی (UPS صنعتی و...) واحد علم و صنعت بازدید کردند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مجتمع تحقیقاتی     |     جهاد دانشگاهي     |     نشست مشترک     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi