کد خبر : ۵۳۲۴۳۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷
زنان بومی مکزیک؛ گرفتار بلای تبعیض

مقیم/زنان جمعیت غالب ۷۵ درصد از بومیان دو استان مکزیک را تشکیل داده اند که این روزها به شدت گرفتار تبعیض های مختلف اجتماعی و جنسیتی اند. «دوربین بر دوش» هیسپان تی وی به سراغ آن ها رفته تا مشکلات روزمره شان به تصویر کشیده شود.

 

به گزارش مقیم، برنامه «دوربین بر دوش» این شبکه حاصل تلاش گزارشگران و خبرنگارانی است که در کشورهای مختلف آمریکای لاتین سعی در نشان دادن مشکلات، گرفتاری ها و حتی پیشرفت های کشور مورد نظر را دارند. 
 مشکلات تبعیض نژادی در مکزیک، در نخستین گزارش این برنامه، مورد واکاوی قرار گرفته است. سازمان های غیردولتی در مورد نقض سیستماتیک حقوق اساسی زنان این بخش از جامعه هشدار داده اند. استان چیاپاس به همراه اوآچاکا، 75 درصد جمعیت بومی مکزیک را شامل می شوند که زنان، اکثریت این جمعیت را به خود اختصاص داده اند که بر اساس گزارش ها حقوق زنان بومی از اجتماعی، اقتصادی، آموزشی تا مسائل جنسی به شدت نقض می شود. 
دومین گزارش «دوربین بر دوش» درباره دومینیکن است. حوادث رانندگی و ترافیکی، علت اصلی مرگ در. این کشور است  که در گزارش دوم برنامه به آن پرداخته می شود. 
برنامه «دوربین بر دوش» (Camara al Hombro) چهارشنبه شب هر هفته ساعت 00:30 بامداد به وقت تهران  به روی آنتن می رود و بازپخش آن همان روز ساعت 13:03 است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : زنان بومی     |     هیسپان تی وی     |     مکزیک     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi