کد خبر : ۵۳۲۴۰۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷
اسقف مقریک باریکیان: گفت‌وگو راه‌حل رسیدن به تفاهم مشترک است

مقیم/نماینده خلیفه‌گری ارامنه تهران گفت: وقتی دل انسان‌ها به پاکی نزدیک شود، انسان‌ها به وسیله گفت‌وگو به یکدیگر نزدیک می‌شوند و به تفاهم مشترک دست می‌یابند.

 

به گزارش مقیم، اسقف مقریک باریکیان، نماینده خلیفه‌گری ارامنه تهران امروز دوشنبه 17 دی‌ماه در سخنرانی خود در نخستین دور گفت‌وگوی دینی ایران و فرانسه، اظهار کرد: گفت‌وگوهای دینی منجر به پاکی و منزه بودن دل انسان‌ها می‌شود، زیرا وقتی دل انسان‌ها به پاکی نزدیک شود، انسان‌ها به وسیله گفت‌وگو به یکدیگر نزدیک می‌شوند و به تفاهم مشترک دست می‌یابند.

نماینده خلیفه‌گری ارامنه تهران همچنین، گفت: ما ایمان داریم سرچشمه این طبیعت، خداوند است و خداوند انسان را نماینده خود قرار داده است.

اسقف مقریک باریکیان ابراز امیدواری کرد که نتیجه نخستین دور گفت‌وگوی دینی ایران و فرانسه مانند نوری بر فرهنگ‌های ایران و فرانسه بتابد.

وی افزود: بدون انسان، طبیعت معنی نمی‌شود و بدون طبیعت، انسان معنی نمی‌شود. تا زمانی که انسان، انسانیت خود را حفظ می‌کند، ایمان داریم طبیعت هم به روال خود ادامه می‌دهد.

هنری دولااوگ، کشیش و مدیر سمیناری سنت سوپلیس و رییس کنفرانس‌های مذهبی فرانسه در سخنانی در دور نخست گفت‌وگوی دینی ایران و فرانسه، با اشاره به بشر و رابطه آن با طبیعت گفت: علم و پیشرفتی که بشر از آن برخوردار است، هدیه الهی است و طبیعت یک ثروت مشترک است که باید به آن نگاه الهی داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: باید طبیعت براساس عدالت به همگان عرضه شود. حفظ آن وظیفه بشر است و یک تکلیف جهانی است که لازم است پیروان ادیان الهی در این زمینه تبادل نظر و همکاری‌های مشترک داشته باشند.

بنابر اعلام این خبر، دور نخست گفت‌وگوی دینی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با مسیحیان کاتولیک فرانسه ساعت 10 صبح امروز (17 دی‌ماه) با موضوع «اهمیت محیط زیست در اسلام و مسیحیت کاتولیک» و با حضور هیأتی 4 نفره به سرپرستی کاردینال جین نوئل آولین، اسقف شهر مارسی و رییس کل شورای دانشگاه‌های کاتولیک فرانسه و اندیشمندان مسلمان از جمهوری اسلامی ایران در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افتتاح شد.

در این دور از گفت‌وگوهای دینی، موضوعاتی چون «متون اسلام و مسيحيت كاتوليك در زمينه حفظ و حراست از محيط زيست»، «خشونت و افراط‌گرايی عاملي براي تخريب محيط زيست»، «مسئوليت رهبران و پيروان اديان براي حفظ محيط زيست كدام است؟» و «چگونه مي‌توان در مسير ترويج سلامت و پايداري محيط زيست قدم برداشت؟» بررسی می‌شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : گفتگوی ادیان     |     فرانسه     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi