کد خبر : ۵۳۲۳۶۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷
جلوگیری از خام فروشی زعفران اولویتی در خراسان جنوبی

مقیم/معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: یکی از اولویت های ما در خراسان جنوبی این است که جلوی خام فروشی زعفران گرفته شود.

 

به گزارش مقیم به نقل از مهر، سورنا ستاری صبح دوشنبه در حاشیه بازدید از یک واحد بسته بندی زعفران در قاین در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پتانسیل های خوبی در مرکز رشد قاین وجود دارد، افزود: زیرساخت های این مرکز باید تقویت شود که امید است بتوانیم بعد از بازدید ها به انجام برسانیم.

وی بیان کرد: اگر بخواهیم توسعه را در شهرستان محرومی مانند قاین تعریف کنیم، زمانی اتفاق می افتد که از درون استان بیرون بیاید.

ستاری با بیان اینکه پتانسیل های خوبی در خراسان جنوبی وجود دارد، اظهار کرد: نیروی انسانی فوق العاده، وجود افراد تحصیل کرده از مهم ترین ظرفیت های این استان است.

وی با اشاره به ظرفیت های طبیعی استان شامل زرشک و عناب خراسان جنوبی، اظهار کرد: اگر بتوانیم از این پتانسیل ها درست استفاده کنیم و محصول دانش بنیان تولید کنیم، موفق می شویم.

 معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار کرد: ترنول صادرات زعفران در جهان ۹ میلیارد دلار بوده این در حالی است که در ایران به سختی به ۵۰۰ میلیون دلار می رسد.

ستاری با بیان اینکه نباید زعفران را به صورت خام صادر کنیم، اظهار کرد: یکی از اولویت های ما در خراسان جنوبی این است که جلوی خام فروشی این محصول گرفته شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری     |     زعفران     |     سورنا ستاری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi