کد خبر : ۵۳۲۳۱۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷
اهدای کتاب‌های فرهنگی و علوم اسلامی به دانشکده ادبیات شهر سوسه تونس

مقیم/کتاب‌های فرهنگی و علوم اسلامی از سوی رایزنی فرهنگی ایران به کتابخانه‌ دانشکده ادبیات و علوم انسانی سوسه اهداء شد.

 

به گزارش مقیم، محمد اسدی‌موحد، نماینده فرهنگی ایران در تونس طی روز دوشنبه (10 دی‌ماه) به همراه فرید قطاط، استاد علوم اسلامی و زبان فارسی در دانشگاه سوسه ضمن بازدید از دانشکده ادبیات و علوم انسانی سوسه، با کمال جرفال، رییس این دانشکده دیدار کرد.

کمال جرفال در سخنانی در این دیدار، گفت: این دانشکده از حمایت رایزنی فرهنگی ایران در زمینه‌های علمی و تبادل دانشجو برای فرصت‌های مطالعاتی بهره‌مند شده است و امیدواریم در آینده گام‌های بهتر و مؤثرتری برداشته شود.

اسدی‌موحد به آموزش زبان فارسی در دانشکده منوبه اشاره کرد و گفت: امسال بیش از 110 فارسی‌آموز در دانشگاه منوبه با تدریس فرید قطاط مشغول به یادگیری زبان و ادبیات فارسی هستند که این افراد به عنوان واحد اختیاری زبان فارسی را انتخاب کردند.

نماینده فرهنگی کشورمان در ادامه، با تأکید بر اعطای بورسیه در مقطع فوق لیسانس برای رشته زبان و ادبیات فارسی گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد دانشجویان این دانشکده برای تدریس در مقطع کارشناسی ارشد زبان فارسی حمایت کند.

سحبی البعزاوی، معاون دانشکده ادبیات و علوم انسانی سوسه خواستار انتقال تجربيات ایران در زمینه استاد و مشاورهای تحصیلی و علمی شد و آمادگی این دانشکده را برای اجرا و تبادل برنامه‌های علمی مشترک بین دو کشور اعلام کرد.

در ادامه این دیدار، در راستای تداوم فعالیت‌های علمی و فرهنگی و در جهت تجهیز کتابخانه‌های دانشگاه‌های تونس به کتاب‌های ادبی، تاریخی، فرهنگی و علوم اسلامی، رایزنی فرهنگی ایران در تونس کتاب‌هایی را با موضوعات ادبیات، فلسفه، عرفان، ایران‌شناسی، علوم قرآنی و تفاسیر قرآن کریم به زبان عربی به کتابخانه دانشکده ادبیات و علوم انسانی سوسه اهدا کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تونس     |     رایزنی فرهنگی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi