کد خبر : ۵۳۲۳۰۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷
نشست «ایران: میراث انسانی» در ایتالیا برگزار می‌شود

مقیم/همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، نشست «ایران: میراث انسانی» در رُم برگزار می‌شود.

 

به گزارش مقیم، اکبر قولی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در رُم (13 دی‌ماه) با تیبِریو گِراتزیانی، مدیر انجمن چشم‌انداز و روند جهانی دیدار و در خصوص برگزاری نشست «ایران: میراث انسانی» همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بحث و تبادل نظر کردند.

تیبِریو گِراتزیانی در سخنانی، با تأکید بر توسعه همکاری‌های فرهنگی بین دو کشور ایران و ایتالیا پیشنهاد تبادل دانش و تجربه و ایجاد ارتباطات در حوزه‌های مختلف فناوری میان دانشگاه‌ها، مراکز تحقیق و پارک‌های فناوری را داد.

قولی نیز، ضمن معرفی رایزنی فرهنگی ایران به عنوان یگانه متولی دیپلماسی فرهنگی ایران در ایتالیا، تقویت و گسترش همکاری‌های علمی و دانشگاهی را یکی از اولویت‌های این دیپلماسی برشمرد.

رایزن فرهنگی کشورمان در رُم ضمن استقبال از همکاری با انجمن چشم‌انداز و روند جهانی بر لزوم تقویت و گسترش بین پارک‌های فناوری دو کشور، توسعه صنعت گردشگری و فرهنگی تأکید کرد.

وی در ادامه، افزود: نشست مشترکی با عنوان «ایران: میراث انسانی» همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در یکی از سه محل مجلس نمایندگان، سنا یا دفتر دایمی اتحادیه اروپایی در شهر رُم با دعوت از سفیر و وابسته اقتصادی ایران در ایتالیا، دو استاد دانشگاه ایرانی و ایتالیایی متخصص گردشگری ایران اسلامی و یک روزنامه نگار ایتالیایی برگزار شود.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رم     |     نشست‌     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi