کد خبر : ۵۳۲۲۹۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷
نخستین دور گفت‌وگوی دینی ایران و فرانسه برگزار می‌شود

مقیم/نخستین دور گفت‌وگوی دینی ایران و فرانسه با موضوع «اهمیت محیط زیست در اسلام و مسیحیت کاتولیک» طی روزهای ۱۷ و ۱۸ دی‌ماه به میزبانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی برگزار می‌شود.

 

به گزارش مقیم، دور نخست گفت‌وگوی دینی مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با مسیحیان کاتولیک فرانسه ساعت 10 صبح روز دوشنبه (17 دی‌ماه) با موضوع «اهمیت محیط زیست در اسلام و مسیحیت کاتولیک» و با حضور هیأتی 4 نفره به سرپرستی کاردینال جین نوئل آولین، اسقف شهر مارسی و رییس کل شورای دانشگاه‌های کاتولیک فرانسه و اندیشمندان مسلمان از جمهوری اسلامی ایران در محل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی افتتاح می‌شود.

در این دور از گفت‌وگوهای دینی، موضوعاتی چون «متون اسلام و مسيحيت كاتوليك در زمينه حفظ و حراست از محيط زيست»، «خشونت و افراط‌گرايی عاملي براي تخريب محيط زيست»، «مسئوليت رهبران و پيروان اديان براي حفظ محيط زيست كدام است؟» و «چگونه مي‌توان در مسير ترويج سلامت و پايداري محيط زيست قدم برداشت؟» بررسی می‌شود.

هیأت خارجی این گفت‌وگوی دو روزه، شامل اسقف اعظم روبرت ژان لوئی لوگال، رییس حوزه علمیه و مغز متفکر کاتولیک‌ها در فرانسه، پروفسور ونسنت فرولدی، رییس مرکز تعالیم پدران روحانی واقع در مرکز عالی آموزش نوکشیشان کاتولیک و پروفسور هنری دولااوگ، کشیش و مدیر سمینار سنت سوپلیس در شهر ایسی لومیلینو و رییس کنفرانس‌های مذهبی دانشکده علوم مذهبی از مؤسسه علم و الهیات ادیان از سال 2009 میلادی است.

عماد افروغ، عضو شورای سیاستگذاری و هماهنگی گفت‌وگوی ادیان، حسن اسلامی، عضو هیأت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب و احمدرضا توحیدی، عضو هیأت علمی گروه حقوق عمومی و بین‌الملل دانشگاه قم برای سخنرانی و ارایه مقاله در نخستین دور گفت‌وگوی دینی ایران و فرانسه حضور می‌یابند.

بنابر اعلام این خبر، طبق هماهنگی‌های انجام شده از سوی حجت‌الاسلام‌ سعید جازاری، استاد دانشگاه کاتولیک پاریس عضو نهاد تعاملات اسلام و مسيحيت در فرانسه و سفر سال گذشته حجت‌الاسلام محمدمهدی تسخیری، رییس مرکز گفت‌وگوی ادیان و فرهنگ‌ها به پاریس، زمینه برگزاری نخستین دور گفت‌وگوی دینی ایران و فرانسه فراهم شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : گفتگوی ادیان     |     فرانسه     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi