کد خبر : ۵۳۲۲۰۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷
استاد ایرانی – انگلیسی دخالت لندن در آزادی خود را رد کرد

مقیم/عباس عدالت پژوهشگر ایرانی – انگلیسی که به تازگی به لندن بازگشته است، در واکنش به بیانیه اخیر وزارت امور خارجه انگلیس در نامه ای به گاردین، هر گونه اقدام این دولت در آزادی خود از بازداشت را رد کرد و خواستار عدم مداخله کشورهای غربی در امور داخلی ایران شد.

 

به گزارش مقیم، بنیانگذار پویش 'مخالفت با تحریم ها و مداخلات نظامی در ایران' در این نامه نوشت: در دوران بازداشت و محکومیت، بنده و خانواده ام به دنبال حمایت کنسولی از دولت انگلیس نبودیم و کمکی از آنها دریافت نکردیم.علاوه براین، وزارت امور خارجه انگلیس از طریق کالج سلطنتی لندن - که در آن اشتغال دارم - از بازگشت من به انگلیس آگاه شد.
عدالت در واکنش به بیانیه وزارت خارجه انگلیس که پس از بازگشت وی اعلام کرده بود که'به تلاش های کنسولی خود در مورد تمامی موارد مربوط به ایران ادامه می دهد'،نوشت:این جمله بسیارگمراه کننده است واین تصور را ایجاد می کند که در واقع وزارت خارجه(انگلیس)در مورد بنده حمایت کنسولی فراهم کرده است.این بیانیه خواننده را به این جهت سوق می دهد که باور کند وزارت امور خارجه(انگلیس)در آزادی و بازگشت من به لندن دست داشته است.
استاد علوم رایانه و ریاضی درپایان نامه خود بااشاره به آنکه دولت های غربی درطول تاریخ به منطقه خاورمیانه هجوم برده واشغالگری ها کرده اند، سابقه انگلیس را در'تضعیف حق حاکمیت و حقوق بشر در ایران' و حمایت آشکار غرب از کشتار مردم یمن به دست ائتلاف تحت رهبری سعودی و همچنین نادیده گرفتن جنایات علیه فلسطینیان را یادآور شد. 
عدالت نوشت:احتمال دارد مداخلات دولت های غربی در پرونده های قضایی در ایران به منزله اقدامی با انگیزه های سیاسی و ریاکارانه لحاظ شود. (این اقدامات) در واقع ممکن است منجر به افزایش بدگمانی ها شده و در نهایت به زیان افراد گرفتار آمده تمام شود.
رسانه های انگلیسی به تازگی و به نقل از گروه 'مخالفت با تحریم ها و مداخلات نظامی در ایران' خبر داده بودند که عباس عدالت پس از هشت ماه از زندان آزاد شده و به انگلیس بازگشته است. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : عباس عدالت     |     انگلیس     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi