کد خبر : ۵۳۲۱۹۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷
سفر معاون وزیر نفت به ماهشهر

مقیم/ تشریح سفر یک روزه معاون وزیر نفت در امور پتر‌وشیمی به منطقه ماهشهر توسط میزبان این سفر صورت گرفت.


به گزارش مقیم به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، مدیرعامل این سازمان در‌پایان سفر یک روزه معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی به منطقه ماهشهر، این سفر را اینگونه جمع بندی کرد: امروز (سه شنبه ۱۱ دی ماه) در منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی میزبان معاون وزیر نفت و هیات همراه ایشان بودیم. این سفر، اولین سفر رسمی ایشان بعد از انتصاب در این سمت بوده است.
سید امید شهیدی نیا ادامه داد: منطقه ماهشهر یکی از هاب های اصلی پتروشیمی کشور است و هم اکنون سهم ۳۸ درصدی از ظرفیت تولید محصولات پتروشیمی کشور را داراست. این منطقه یکی از با اهمیت ترین مناطق توسعه ای وزارت نفت است.
وی در تشریح برنامه این سفر گفت: تمرکز امروز ما، بازدید از پروژه های اجرایی و طرحهای در دست اقدام بود. از طرفی مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشبمی در حد امکان با مسئولیت ها، وظایف و حدود فعالیت‌های سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی از نزدیک آشنا شد و از وضعیت موجود و شرایط کاری ما ابراز رضایت کردند.
همچنین امروز ما یک جلسه‌ی هم اندیشی با مدیران عامل شرکت های تولیدی و طرحها داشتیم که در این جلسه برخی مشکلات اجرایی مطرح و قرار شد بخشی از آنها توسط سازمان منطقه ویژه و بخشی دیگر توسط شرکت ملی صنایع پتروشیمی پیگیری شوند.
شهیدی نیا خاطر نشان کرد: یکی از مهمترین بخشهایی که قرار شد شرکت ملی صنایع پتروشیمی آنرا پیگیری کنند مسئله مربوط به تامین خوراک بین مجتمع‌های واحد های پایین دست منطقه است. این شرکتها هم اکنون با مکانیسم موجود مجبورند نیاز خوراک خود را از طریق بورس کالا تامین کنند. در این خصوص دنبال راهکارهایی هستیم تا بتوان با قراردادهای بلند مدت این مشکل را حل کرد.
در پایان این سفر یک روزه، معاون وزیر نفت به اتفاق هیات همراه، بازدیدی از طرح توسعه منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی داشت. در حال حاضر مشغول رایزنی برای اخذ برخی مجوزها برای طرح توسعه فاز دوم منطقه هستیم. جهت اجرای این طرح مشکلاتی داریم که لازم بود از نزدیک آنها را بررسی کنیم. طی بازدیدی که انجام شد مسائل مطرح و مقرر شد شرکت ملی صنایع پتروشیمی مسائل را از طریق وزارت نفت دنبال نمایند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : بازدید از     |     صنایع پتروشیمی     |     ماهشهر     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi