کد خبر : ۵۳۲۰۱۴ گروه : کشورها تاریخ انتشار :شنبه ۸ دی ۱۳۹۷
خیز بلند استرالیا برای اکتشافات فضایی

مقیم/دولت استرالیا در نظر دارد برای توسعه صنعت هوا- فضا این کشور سرمایه گذاری در برنامه های ملی فضایی را با سه برابر افزایش تا سال ۲۰۳۰ از ۳.۹ میلیارد دلار به بیش از ۱۰ میلیارد دلار افزایش دهد.

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا،صنعت هوا- فضا در استرالیا افزون بر 10 هزار نیروی متخصص را جذب کرده که قرار است این تعداد نیز برای توسعه برنامه های فضایی در 12 سال آتی رشد یابد.
استرالیا اکنون تعدادی فضانورد دارد که برای آژانس فضایی آمریکا 'ناسا' کار می کنند.
رشد شرکت های استارت آپی در استرالیا روند فزاینده ای در سال های اخیر داشته است. 
اکنون دولت استرالیا برای نیل به این هدف درسیستم آموزشی خود جوانان این کشور را برای تلاش در رشته های مرتبط با صنعت- هوافضا تشویق می کند. 
دولت استرالیا درسال 96 لایحه تاسیس آژانس فضایی این کشور را به کنگره بین‌المللی نجوم در آدلاید ارائه کرد. 
وزارت صنعت، نوآوری و علوم استرالیا پیشتر با ارائه گزارشی اعلام کرد : صنعت فضانوردی در دنیا با سرعت بسیار زیادی در حال پیشرفت است و در چنین شرایطی برای استرالیا ضروری است که آژانس فضایی خود را تاسیس کند. 
درپی این موضوع آژانس فضایی استرالیا از اول جولای سال جاری میلادی با برنامه بلندمدت و استراتژیک فعالیت خود را آغاز به کار کرد. 
در استرالیا سازمان‌ها و مراکز متعددی در عرصه فضا فعالیت می‌کنند که آژانس فضایی این کشور فعالیت‌های آنها را سازمان‌یافته‌تر کرده است. 
کانبرا مهر امسال نیز اعلام کرد از طریق یک ایستگاه ردیابی رادیویی فعالیت و همکاری مشترکی در پروژه تحقیقاتی برنامه فضایی سیاره مرکوری 'عطارد' با ژاپن و اتحادیه اروپا دارد ،برنامه ای که قرار است فضاپیمای آن روز 28 مهرماه به سوی عطارد پرتاب شد. 
کانبرا ، با استفاده از ایستگاه رادیویی فضایی خود نقش کلیدی در ردیابی و حمایت از ماموریت ویژه فضایی توکیو- اروپا در عطارد دارد. 
ایستگاه فضایی نیونوریکا در استرالیا حرکت این فضاپیما را در مدت هفت سال ماموریت آن ، مورد نظارت دقیق و بررسی های مرتبط قرار خواهد داد. 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اکتشافات فضایی     |     استراليا     |     فضا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi