کد خبر : ۵۳۱۹۸۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷
چاپ مجدد انتشار كتاب «فارابی؛ زندگینامه، آثار و جایگاه او» در مالزي

مقیم/انتشارات انجمن كتب اسلامي (Islamic Book Trust) مالزي، چاپ دوم كتاب «فارابی؛ زندگینامه، آثار و جایگاه او» نوشته عثمان باکار، نويسنده و محقق مالزيايي را روانه بازار نشر اين كشور كرده است.

به گزارش مقیم، عثمان باکار، رییس کرسی مطالعات اندیشه اسلامی امام غزالی در ایستک دانشگاه بین‌المللی اسلامی مالزی است و از اساتید با سابقه این دانشگاه به شمار میرود. عثمان باکار که دکترای خود را از دانشگاه تمپل فیلادلفیا اخذ کرده، تا کنون بیش از 25 اثر در زمینه‌های مختلف علوم، اندیشه و تمدن اسلامی منتشر كرده است که از آخرین کتاب‌های وی می‌توان از «تمدن اسلامی و جهان مدرن» ( 2014) و «تصویر قرآنی نظام هستی» (2016) نام برد.

کتاب «فارابی؛ زندگینامه، آثار و جایگاه او» ابتدا در سال 1987 توسط عثمان باکار به زبان انگلیسی تألیف و از سوی آکادمی علوم اسلامی مالزی در همان سال منتشر شد. با اینکه نسخه‌های کتاب فوری نایاب شد، اما تا سال 2018 تجدید چاپ نگردید. تجدید چاپ نشدن این کتاب دو دلیل داشت؛ اول: انتشار کتاب دیگری از مؤلف در همین زمینه تحت عنوان «دسته‌بندی علم در اسلام» که در واقع تز دکترای عثمان باکار بود که در دانشگاه تمپل فیلادلفیای آمریکا نوشته شده بود و دوم: انتشار ترجمه مالایی کتاب در سال 1991 که توسط بهارالدین، به مالایی ترجمه و چندین بار تجدید چاپ شد.

با توجه به اهمیت موضوع کتاب «فارابی؛ زندگینامه، آثار و جایگاه او»، پس از 31 سال این کتاب مجدداً توسط انتشارات انجمن کتب اسلامی (IBT) به زبان انگلیسی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار گرفت.

اين كتاب از سه فصل مجزا تشکیل شده که فصل اول به معرفی زندگینامه فارابی اختصاص دارد و در فصل دوم به آثار برجای مانده از این فیلسوف ایرانی متقدم که به معلم ثانی اشتهار دارد، پرداخته شده و در فصل سوم کتاب، نکته‌های آموزنده‌ای از اندیشه‌های فارابی ذکری به میان آمده است.

گفتني است؛ این کتاب سال‌ها پیش به زبان‌های فارسی (در ايران) و ترکی (در ترکیه) ترجمه و منتشر شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رایزنی فرهنگی     |     مالزی     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi