کد خبر : ۵۳۱۹۸۵ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷
پوشش بیمه ای اتباع خارجی که به صورت قانونی اقامت و اشتغال دارند فراهم است

مقیم/دکتر احمدرضا خزاعی مدیر کل اتباع سازمان تامین اجتماعی در دیداربا مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی و معاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان آذربایجان غربی مبانی قانونی پوشش بیمه ای اتباع خارجی و بیمه ایرانیان خارج از کشور را تشریح کرد.

 

به گزارش مقیم، دکتر احمدرضا خزاعی در این دیدار مواد 120 تا 129 قانون کار را مورد اشاره قرار داد و مجازاتهای پیش‌بینی شده در ماده 181 قانون مذکور را در ارتباط با کارفرمایانی که اتباع خارجی غیر مجاز را به کار می گمارند بیان کرد و اجرای صحیح این ماده قانونی از سوی ادارات کار را تضمین امنیت شغلی کارگران ایرانی و کارگران خارجی دارای پروانه کار دانست.

وی با بیان اینکه حضور هرگونه نماینده غیر رسمی جهت انجام امور مستمری بگیران کرد عراقی در شعبه پیرانشهر غیر قانونی است، گفت:کارگزار رسمی برون مرزی در اربیل عراق مورد وثوق این سازمان است و در آینده‌ای نزدیک امورِ مربوط به مستمری بگیران موصوف از جمله؛ کنترل وضعیت ازدواج و اشتغال فرزندان اناث آنان و کنترل حیات و ممات مستمری بگیران و... پس از طی مراحل قانونی لازم به کارگزار رسمی سپرده خواهد شد و هرگونه معرفی جهت نمایندگی و پیگیری امور مذکور توسط افراد متفرقه مردود است.

جعفری مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری آذربایجان غربی نیز آمار اتباع خارجی دارای اقامت قانونی استان را بیان و به همکاری بابت اطلاع رسانی و معرفی آنان به اداره کل تأمین اجتماعی استان آذربایجان غربی اشاره کرد.
مهراد ابراهیم زاده معاون بیمه اتباع خارجی اداره کل اتباع سازمان تامین اجتماعی، استثنائات ماده 120 قانون کار را درخصوص چگونگی بیمه کارشناسان سازمان ملل متحد، مأموریت های دیپلماتیک و خبرنگاران خارجی شاغل در کشور را تشریح و درخصوص تبصره بند (ب) ماده 5 قانون تامین اجتماعی نیز به مقاوله نامه شماره 19 سازمان بین‌المللی کار اشاره کرد و گفت:اتباع کشورهای ملحق شده به مقاوله نامه مذکور با هر شغل و تخصصی که در ایران اشتغال به کار دارند مشمول حمایتهای سازمان در برابر حوادث ناشی از کار بوده و این سازمان می بایست در مواقع بروز حوادث ناشی از کار برای اتباع مذکور، پاسخگو بوده و تعهدات قانونی خود را از قبیل درمان تا بهبود، غرامت نقص عضو، ازکارافتادگی و فوت ارائه کند. بنابراین لازم است واحدهای اجرایی با تعامل و هماهنگی دستگاههای ذیربط اتباع مذکور را شناسائی و طبق مقررات حق بیمه متعلقه را مطالبه و وصول کنند.
ابراهیم زاده گفت: سازمان تأمین اجتماعی اتباع خارجی را تحت پوشش بیمه اجباری، ادامه بیمه به طور اختیاری، بیمه صاحبان حرف و مشاغل آزاد، بیمه مربیان و ورزشکاران خارجی، بیمه زنان خانه دار و ... قرار داده و طبق مقررات تعهدات قانونی را نیز به آنان ارائه می نماید.
 مقدمی کیا مدیرکل تامین اجتماعی استان آذربایجان غربی نیز به فعالیتها و اقدامات این استان در راستای اطلاع رسانی، جذب و پوشش بیمه گروههای هدف پرداخت.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : احمدرضا خزاعی     |     اتباع خارجی     |     بیمه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi