کد خبر : ۵۳۱۹۸۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷
۴۰ سال سینمای ایران از تلویزیون ملی بوسنی‌وهرزگوین پخش مي‌شود

مقیم/تلویزیون سراسری بوسنی‌وهرزگوین، فیلم «۴۰ سال مرور سینمای ایران در سال‌های پس از انقلاب اسلامی» از محصولات بنیاد سینمایی فارابی را پخش مي‌كند.

 

به گزارش مقیم، به همت رایزنی فرهنگی ايران و با مشارکت نمايندگي صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران در بوسني‌وهرزگوين، فیلم «40 سال مرور سینمای ایران در سال‌های پس از انقلاب اسلامی» محصول بنیاد سینمایی فارابی، از تلویزیون سراسری بوسنی‌وهرزگوین پخش خواهد شد.

اين خبر در پي ديدار جودت توزلیج، سردبیر فرهنگی شبکه ملی BH1 بوسنی‌وهرزگوین و اميرحسين نوري، رايزني فرهنگي ايران در اين كشور اعلام شد.

جودت توزلیج در حاشيه بازديد از نمایشگاه فرهادیه رایزنی فرهنگی كشورمان با رایزن فرهنگی ایران دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این دیدار نوری با معرفي فيلم مستند «40 سال مرور سینمای ایران در سال‌های پس از انقلاب اسلامی» گفت: این فیلم محصولی فاخر از بنیاد سینمایی فارابی در ايران است و در آن پیشرفت‌های سینمای ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در زمینه‌های مختلف از جمله؛ دیپلماسی فرهنگی، تصویر دفاع در سینمای ایران، نقش اندیشه، سینمای هنر و تجریه، سینمای مستند، سینمای کودک و نوجوان، حضور زنان در سینمای ایران و ... مرور شده است.

وی افزود: این فیلم در ابعاد و بخش‌های مختلف، سینمای ایران را در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران مورد موشکافی و بررسی قرار و نشان می‌دهد که سینمای ایران در این سال‌ها تا چه میزان پیشرفت داشته است.

در ادامه اين ديدار و به درخواست جودت توزلیج، سردبیر فرهنگی شبکه ملی BH1 بوسنی‌وهرزگوین، بخش‌های از این فیلم به نمایش گذاشته شد و پس از آن، جودت توزلیج، درخواست كرد تا اين فیلم برای پخش در تلویزیون ملی بوسنی‌وهرزگوین در اختیار اين شبكه سراسري قرار بگيرد.

گفتنی است؛ فیلم «40 سال مرور سینمای ایران در سال‌های پس از انقلاب اسلامی» محصول بنیاد سینمایی فارابی است که با نگاهی هنری و مستند، به پیشرفت‌های بنیادین و اساسی سینمای ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخته است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران و بوسنی و هرزگوین     |     بنیاد سینمایی فارابی     |     رایزنی فرهنگی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi