کد خبر : ۵۳۱۹۳۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷
آغاز پانزدهمین دوره کلاس‌های آموزش زبان فارسی و ایرانشناسی در اتیوپی

مقیم/پانزدهمین دوره کلاس‌های آموزش زبان فارسی و ایرانشناسی به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اتیوپی، آغاز شد.

 

به گزارش مقیم، مراسم افتتاحیه این کلاس‌های آموزشی با پخش کلیپی در باره تاریخ و فرهنگ ایران به زبان امهری آغاز و با سخنان سید حسن حیدری، رایزن فرهنگی کشورمان در خصوص ویژگی‌های منحصر بفرد زبان فارسی و ضرورت شناخت جمهوری اسلامی ایران ادامه یافت.

وی افزود: شناخت ایران و آموختن زبان فارسی، دروازه‌های ورود به فرهنگی غنی و شگرف را برایتان فراهم می‌آورد و شما را با آموزه‌های ارزشمند حکیمان و شاعران بلندآوازه جهانی همچون حافظ و فردوسی و مولوی آشنا می‌سازد.

حیدری ادامه داد: رایزنی فرهنگی ایران در دوره پانزدهم و در جهت بهره‌برداری هرچه بیشتر زبان‌آموزان در نظر دارد دو کلاس آموزش زبان فارسی و ایرانشناسی را به صورت پیوسته و با بهره‌گیری از اساتید متخصص و بومی و شیوه‌های جدید تدریس برگزار کند.

یوناس، استاد دانشگاه آدیس‌آبابا و مدرس جدید کلاس‌های ایرانشناسی در سخنان خود، گفت: در طول تاریخ تمدن بشر، همواره تبادلات علمی و اقتصادی ملت‌ها و کشورها مبتنی بر تبادلات فرهنگی آنها بوده است.

وی ادامه داد: آگاهی از فرهنگ ملل، زیربنای محکمی برای همکاری کشورها در تمام زمینه‌هاست. بدین منظور قصد داریم تا با کمک رایزنی فرهنگی سفارت ایران با برگزاری کلاس‌های ایرانشناسی به مدت سه ماه، آگاهی و درک خود را از کشوری با تمدن و فرهنگ چند هزارساله افزایش دهیم.

خانم اشرقه قاسم، مدرس جدید کلاس‌های آموزش زبان فارسی رایزنی فرهنگی ایران و کیدانی، دانش‌آموخته دوره پیشین ایرانشناسی و عضو کالج شرقشناسی دانشگاه آدیس‌آبابا و اییاسو و بینیام، دو تن از دانش‌آموختگان دوره‌های پیشین ایرانشناسی رایزنی فرهنگی ایران در خصوص اهمیت و ضرورت شناخت ایران و فراگیری زبان فارسی مطالبی را بیان کردند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دوره آموزشی     |     مراسم افتتاحیه     |     رایزنی فرهنگی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi