کد خبر : ۵۳۱۹۳۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷
نیجریه خواستار توسعه روابط فرهنگی و هنری با ایران شد

مقیم/نماینده مجمع جهانی جوانان در ابوجا در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان، خواستار توسعه روابط فرهنگی و هنری با ایران شد.

 

به گزارش مقیم، سید محمود عظیمی‌نصرآبادی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ابوجا در حاشیه برگزاری مراسم اختتامیه دومین جشنواره فیلم آسیایی با کامرید کتبو براون، نماینده مجمع جهانی جوانان در ابوجا دیدار و پیرامون برنامه‌های مشترک فرهنگی گفت‌وگو کردند.

کامرید کتبو براون با بیان سخنانی، علاقه وافر مردم نیجریه و خصوصاً جوانان به فیلم را عامل مؤثری برای گسترش روابط دو طرف دانست و آمادگی مجمع جهانی جوانان در نیجریه را برای هر گونه همکاری اعلام کرد.

وی از استقبال جوانان نیجریه‌ای از دومین جشنواره فیلم آسیایی به نیکی یاد کرد و خواستار استمرار این جشنواره و تبدیل آن به یک برند در جشنواره‎های فیلم نیجریه شد.

در ادامه، عظیمی‌نصرآبادی، رایزن فرهنگی کشورمان نیز ضمن تشکر از نماینده مجمع جهانی جوانان در ابوجا و حمایت وی از برگزاری دومین جشنواره فیلم آسیایی، صنعت فیلم را یکی از گسترده‌ترین و مؤثرترین ابزارهای فرهنگی و هنری دانست.

وی افزود: به همین دلیل است که ما این جشنواره را راه‌اندازی کردیم تا با ارائه فیلم‌های فاخر و ارزشمند مشرق زمین قدمی برای آشنایی جوانان نیجریه و سایر کشورها با ارزش‌های فرهنگی و انسانی ملل خود برداریم.

رایزن فرهنگی کشورمان در ابوجا اظهار امیدواری کرد سازمان‌هایی چون مجمع جهانی جوانان که رسالت آموزش و هدایت جوانان را بر عهده دارند از این رویداد فرهنگی و هنری استقبال کنند.

در پایان این مراسم مقرر شد در راستای گسترش روابط رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با نهادهای بین‌المللی فعال در عرصه فرهنگ طی جلسات آینده نحوه همکاری نمایندگی مجمع جهانی جوانان در ابوجا با دبیرخانه جشنواره فیلم آسیایی و رایزنی‌های فرهنگی کشورهای آسیایی از جمله رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ابوجا پیرامون این جشنواره و سایر زمینه‎‌های همکاری‌های مشترک بحث و تبادل نظر صورت پذیرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : نیجریه     |     مراسم اختتامیه     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi