کد خبر : ۵۳۱۸۹۰ گروه : فراکسیون ایرانیان تاریخ انتشار :دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷
آخرین وضعیت گزارش تحقیق وتفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها /تخلف دولت در پرداخت یارانه به ایرانیان خارج از کشور

مقیم/کوچکی نژاد با اشاره به اتمام کار هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها، گفت: ما گزارش نهایی خود را آماده و به کمیسیون اقتصادی ارائه کرده ایم تا پس از تأیید و تصویب در این کمیسیون، جهت قرائت به صحن علنی مجلس ارائه شود.

 

به گزارش مقیم ،جبار کوچکی‌نژاد درباره آخرین وضعیت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها،گفت: حجم تخلفات صورت گرفته در برخی دستگاه‌های مرتبط با سازمان هدفمندی یارانه‌ها بسیار زیاد بود و این مسئله منجر به طولانی شدن روند بررسی این پرونده شد. 

وی ادامه داد: همچنین بسیاری از دستگاه های ذیربط آن طور که باید و شاید با هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه ها همکاری نکرده و آمار و اطلاعات لازم را به ما ارائه ندادند.

سرنوشت یارانه بگیران در انتظار تصمیم مجلس/ دولت در زمینه یارانه‌ها جسور نیست

94درصد جمعیت کشور در سال ۹۵ یارانه گرفته اند/ تنها ۶۵.۷درصد از اصلاح قیمتی حامل‌های انرژی تحقق پیدا کرده است

کوچکی نژاد با اشاره به اتمام کار هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها، گفت: ما گزارش نهایی خود را آماده و به کمیسیون اقتصادی ارائه کرده ایم تا پس از تأیید و تصویب در این کمیسیون، جهت قرائت به صحن علنی مجلس ارائه شود.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها، تصریح کرد: در بررسی‌های انجام شده به تخلفات بسیار زیادی برخورد کرده‌ایم اما تا زمان ارائه گزارش به صحن علنی، امکان ذکر نام دستگاه‌های متخلف برای ما وجود ندارد.

کوچکی‌نژاد با اشاره به تخلف دولت به علت حذف نکردن یارانه اقشار پردرآمد، اظهار داشت: مجلس در این زمینه قانون وضع کرده اما دولت برخلاف مصوبه مجلس، به همه آحاد جامعه یارانه نقدی اعطا می کند.

تخلف دولت در پرداخت یارانه به ایرانیان خارج از کشور

وی با بیان اینکه دولت به بیش از ۷۸ میلیون ایرانی یارانه نقدی پرداخت می‌کند، گفت: دولت از طرفی اعلام می‌کند که یارانه حدود ‌۳ تا ۴ میلیون نفر را حذف کرده است، در حالی که نه تنها یارانه هیچ یک از ایرانیان داخل کشور را حذف نکرده بلکه به بیش از ۴ میلیون ایرانی خارج از کشور هم یارانه می‌دهد.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها ادامه داد: آمارهای دولت مبنی بر میزان حذف یارانه‌بگیران با میزان پرداختی‌های سازمان هدفمندی یارانه‌ها منطبق نیست و کاملا اشتباه است.

کوچکی نژاد با اشاره به اینکه از سال ۸۹ باید حدود ۳۱۰ هزار میلیارد تومان منابع به سازمان هدفمندی یارانه‌ها وارد می‌شد، اظهار داشت: دستگاه‌هایی که باید این رقم را به سازمان هدفمندی پرداخت می‌کردند، حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان را پرداخت نکردند که باید علت پرداخت نکردن این رقم را به ما اعلام کنند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : کوجکی نژاد     |     هدفمندی     |     مجلس     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi