کد خبر : ۵۳۱۸۷۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۳ دی ۱۳۹۷
فیلم‌های ایرانی در اولین جشنواره فیلم اوساکا اکران می‌شود

مقیم/با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در توکیو، فیلم‌های ایرانی با ترجمه و زیرنویس ژاپنی در اولین جشنواره فیلم اوساکا اکران می‌شود.

 

به گزارش مقیم، حسین دیوسالار، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در توکیو با کرودا، مسئول بخش خاورمیانه موزه قوم شناسی ژاپن دیدار و بر ضرورت توسعه همکاری‌‌ها تأکید و در خصوص اجرای برخی از موضوعات فرهنگی توافق شد.

در این دیدار و پس از بررسی موضوعات متنوع و مورد علاقه دو طرف که 29 آذرماه انجام شد، درباره برگزاری اولین گفت‌وگوی فرهنگی در ایران با همکاری موزه ملی ایران، موزه قوم شناسی و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی توافق شد.

همچنین با توجه به همکاری‌های دو طرف مقرر شد تا با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور و رایزنی فرهنگی ایران، ضمن انتخاب دو فیلم ایرانی، نسبت به ترجمه و زیرنویس به زبان ژاپنی اقدام و به صورت مشترک در برنامه‌ها و جشنواره‌های فیلم دو طرف به نمایش در آید که در اولین جشنواره فیلم اوساکا نیز پخش خواهند شد.

در ادامه این دیدار، در خصوص نمایش فیلم پروفسور ایزوتسو، اسلام‌شناس شهیر ژاپنی با همکاری مسعود طاهری نویسنده، تهیه کننده و کارگردان این فیلم که چندی پیش از سوی رایزنی فرهنگی ایران در توکیو رونمایی شد مقرر شد تا از سوی موزه قوم شناسی در دانشگاه ریوکوکو در کیوتو و همچنین، دانشگاه آکسفورد به زبان انگلیسی پخش شود.

این فیلم با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در ژاپن و با حضور اساتید برجسته از دانشگاه‌های مختلف و برگزاری نشست‎‌های تخصصی پخش می‌شود و رایزنی فرهنگی کشورمان نیز موضوعات مرتبط با این فیلم را پیگیری و عملیاتی خواهد کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : حسین دیوسالار     |     توکیو     |     رایزنی فرهنگی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi