کد خبر : ۵۳۱۶۶۰ گروه : استان ها تاریخ انتشار :سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
رتبه ۱۹ ایران در پژوهش و فناوری در دنیا

مقیم/مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی گفت: ایران رتبه ۱۹ در پژوهش و فناوری در دنیا را دارد و اگر بخواهیم موانع از مسیر تحقیق و پژوهش برداشته و این بخش در کشورمان نهادینه شود نیازمند افزایش بودجه و اعتبارات هستیم.

 

به گزارش مقیم به نقل از فارس، ابراهیم محمدی امروز در آئین گرامیداشت هفته پژوهش و فن آوری در سالن فرهنگ مدیریت آموزش و پرورش ناحیه یک ارومیه اظهار کرد: تحقیق و پژوهش سنگ بنای اولیه توسعه و پیشرفت در هر جامعه ای است و بدون این دو مهم هیچ کشوری قادر به شناسایی و حل مشکلات موجود و طرح راهبردی در جهت توسعه و پیشرفت آن کشور نخواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش بر مبنای سند تحول بنیادین حرکت می کند که سند مادر برای نظام تعلیم و تربیت است و بر مبنای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری تنظیم شده و توسعه فرهنگ تحقیق و فرهنگ یادگیری و یاددهی متنوع است.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی افزود: در سال‌جاری ۹۵۷ طرح پژوهشی و ارسالی بوده و ۱۹۱ طرح به مرحله استانی راه یافته بود که از این بین ۱۰ طرح منتخب شده و در نهایت یک طرح موفق به کسب رتبه کشوری شد.

محمدی به جایگاه کشور در مقوله پژوهش و تحقیق افزود: ایران رتبه ۱۹ در پژوهش و فناوری در دنیا را دارد و اگر بخواهیم موانع از مسیر تحقیق و پژوهش برداشته و این بخش در کشورمان نهادینه شود نیازمند افزایش بودجه و اعتبارات هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی خاطرنشان کرد: لازم است تا در محیط یادگیری و یاددهی که محیطی دوسویه است، دانش آموز را جستجوگر، نقاد و محقق به بار آوریم و این امر،نیاز به مدارس پژوهنده دارد.

وی تصریح کرد: نزدیک به یک میلیون نفر آمار پژوهشگران کشورمان است و سهم بخش خصوصی در پژوهش در کشورمان کمتر از 10 درصد است که باید با انجام اقدامات و توجهات لازم به این بخش، شاخص‌های مشارکت بخش خصوصی در پژوهش را افزایش و ارتقاء دهیم.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : رتبه     |     فناوری     |     دنیا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi