کد خبر : ۵۳۱۵۸۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
دیدار مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل با رایزن فرهنگی کشورمان

مقیم/مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل به منظور هم‌افزایی فعالیت‌های فرهنگی ـ آموزشی، با رضا ملکی‌عبدل‌آبادی، رایزن فرهنگی کشورمان دیدار کردند.

 

به گزارش مقیم، هیأتی فرهنگی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل متشکل از مدیران سازمان مدارس سماء وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی و معاون، مدیران و مشاوران این دانشگاه ضمن حضور در رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کابل با رضا ملکی‌عبدل‌آبادی، رایزن فرهنگی کشورمان دیدار کردند.

در این دیدار که در خصوص هم‌افزایی فعالیت‌های فرهنگی ـ آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی و رایزنی فرهنگی ایران صورت گرفت، ملکی‌عبدل‌آبادی بازخورد فعالیت آموزشی واحد کابل دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان نماینده بخشی از سیستم آموزشی جمهوری اسلامی ایران را در بین مردم و جمع نخبگان و دانشگاهیان افغانستان از حیث سطح آموزشی، رضایت‌بخش توصیف کردند.

رایزن فرهنگی کشورمان با اشاره به اشتیاق جوانان و خانواده‌های افغانی جهت ارتقاء سطح علمی و آموزشی فرزندان خود، به وجود رقابت شدید در بین دانشگاه‌های خصوصی داخلی و خارجی فعال در افغانستان پرداخت.

وی همچنین، آمادگی رایزنی فرهنگی ایران در کابل را برای اجرای برنامه‌های مشترک علمی ـ فرهنگی با این دانشگاه اعلام کرد.

ملکی‌عبدل‌آبادی به برگزاری دور دوم گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و افغانستان در اسفندماه سال جاری به میزبانی دانشگاه سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: این نشست با حضور بیش از 12 تن از رؤسای دانشگاه‌های افغانستان در زاهدان در راستای هم‌افزایی با موضوع تعاملات دانشگاهی و آموزش، محور توسعه پایدار ایران و افغانستان برگزار خواهد شد.

بهره‌گیری از ابزارهای نوین آموزشی، بالا بردن عناوین رشته‌های آموزشی، اخذ مجوز جهت پذیرش دانشجو در دوره دکتری و نیز جذب بورسیه و فرصت‌های مطالعاتی برای برخی رشته‌های مورد نیاز و پر مخاطب توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل از دیگر پیشنهادات رایزن فرهنگی کشورمان بود.

در ادامه این دیدار، هیأتی فرهنگی از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کابل به بیان نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پیرامون گسترش همکاری‌های علمی ـ فرهنگی با رایزن فرهنگی ایران در کابل پرداختند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ایران و افغانستان     |     رایزنی فرهنگی     |     دانشگاه     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi