کد خبر : ۵۳۱۵۶۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
انديشمنداني از نیجریه در اولین اجلاس علمی گفت‌وگوی فرهنگی ایران و آفریقا شركت مي‌كنند

مقیم/با تلاش رايزني فرهنگي ايران در نيجريه، هیأتی از دانشگاه‌هاي اين كشور در اولین اجلاس علمی گفت‌وگوی فرهنگی ایران و آفریقا شركت مي‌كنند.

 

به گزارش مقیم، با پیگیری‌های رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در نیجریه، محمد تانکو، ريیس دانشگاه ایالتی کادونا به همراه کمیسر عالی آموزش علوم و فنون این ایالت و دیگر عضو دانشگاه، در اولین اجلاس علمی گفت‌وگوی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و آفریقا كه در كشورمان برگزار خواهد شد، شرکت مي‌كند.

ریيس دانشگاه ایالتی کادونا با ارايه مقاله‌ای با عنوان «سنت و مدرنیته، تجارب جمهوری اسلامی ایران و آفریقا» به عضویت هیأت ريیسه پنل این اجلاس درآمده است.

همچنين محمد تانکو در جريان سفر به ايران، ضمن ديدار با رؤسای دانشگاه‌های کشورمان چگونگی گسترش همکاری و روابط فیمابین را مورد بحث و تبادل نظر قرار مي‌دهد.

گفتني است؛ دانشگاه ایالتی کادونا یکی از بزرگ‌ترین و باسابقه‌ترین دانشگاه‌های نیجریه محسوب می‌شود. این دانشگاه در رشته‌های مختلف علوم پایه، علوم انسانی و علوم پزشکی در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، دانشجو می‌پذیرد.

محمد تانکو، ریيس اين دانشگاه در ديداري که با سفیر و رایزن فرهنگی ایران در نیجریه داشت، خواستار ارتباط این دانشگاه با دانشگاه‌های جمهوري اسلامي ايران شده است.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اجلاس علمی     |     روابط ایران و آفریقا     |     رایزنی فرهنگی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi