کد خبر : ۵۳۱۵۶۰ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
انتشار شماره‌های ششم و هفتم فصلنامه مطالعات روابط فرهنگی بين‌المللی

مقیم/شماره‌های ششم و هفتم فصلنامه مطالعات روابط فرهنگی بين‌المللی با موضوعات «گفت‌وگوهای فرهنگی آسيايی» و «گفت‌وگوهای فرهنگی اروپايی» منتشر شد.

 

به گزارش مقیم، مرکز مطالعات راهبردی و روابط فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به منظور تمرکز داده‌های فکری و تولید ادبیات تخصصی در حوزه روابط فرهنگی بین‌المللی، به اهتمام اهالی فرهنگ و پژوهشگران فرهنگی، اقدام به انتشار فصلنامه مطالعات روابط فرهنگی بين‌المللی کرده است.

در ششمین شماره از این فصلنامه، مقالاتی با موضوعاتی چون «مقایسه جریان بالفعل و بالقوه گردشگری با استفاده از الگوی گرانشی»، «مطالعه موردی: ایران و کشورهای مشترک‌المنافع و قفقاز» سيدجلال موسوي بازرگان و نسرين عظيمي پناه، «عرفان، پل مشترک فرهنگی ایران و آسیای جنوب شرقی» محمدعلی ربانی آمده است.

در بخشی دیگر، مقالاتی در باره «جایگاه تصوف در افزایش همگرایی فرهنگی در منطقه‌ آسیا» سيدمحمد ساداتي‌نژاد، وحيد مصاحبي، مهدي محمدزاده، «هنرهای رزمی مسلمانان: از همکاری فرهنگی تا استراتژیک میان ایران و کشورهای شرق آسیا» ستاره طاهرخاني، «مراکز ایران‌شناسی و آموزش زبان و ادبیات فارسی در آسیای مرکزی و قفقاز؛ ضرورت عبور از رویکردهای سنتی و ورود به فرایند تجاری‌سازی» ولي كوزه‌گر كالجي و «پیوندهای تاریخی، فرهنگی ایران و جنوب شرقی آسیا: واژه‌های فارسی دخیل در زبان ملایو»، محمد خوش هيكل آزاد به چاپ رسیده است.

همچنین، شماره هفتم این فصلنامه با موضوع «گفت‌وگوهای فرهنگی اروپايی» و مقالاتی چون «تأثیر چرخش گفتمان در قرن بیست‌ویکم بر توسعه دیپلماسی فرهنگي»، آرش قرباني سپهر،  محسن جان‌پرور، «دیپلماسی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در برابر اتحادیه اروپا»، سيدعلي مرتضوي امامي زواره، محمدمسعود صادقي، منتشر شد.

«جهانی شدن، بحران هویت و روابط فرهنگی جمهوری اسلامی ایران» مجتبي نوروزي، «دگرسازی هویتی و برساخته شدن تصورات از اسلام و ایران در غرب: ارائه تحلیلی راهبردی»، علي اشرف نظری، «راهبردهای فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در برابر قدرت‌های غربی» محمدرضا دهشيري، رحمان حبيبي، «دیپلماسی فرهنگی فرانسه ، ماهیت و ابزارها، سيد داوود آقايي،  صديقه سادات آقايي از دیگر مقالات این شماره است.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : فصلنامه     |     قفقاز     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi