کد خبر : ۵۳۱۵۵۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷
حفاظت از محیط زیست نیازمند همبستگی بین المللی است

مقیم/سکینه الماسی نماینده مردم عسلویه در پایان پنجمین اجلاس جوانان اتحادیه بین المجالس ،گفت: آلودگی های زیست محیطی مرز نمی شناسند بر این اساس حفاظت از محیط زیست نیازمند همبستگی بین المللی است.

 

به گزارش مقیم ،سکینه الماسی که در قالب یک هیات چهار نفری از نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای شرکت در این اجلاس در باکو بسر می برد ، روز یکشنبه  اظهار داشت: چالش حفاظت از محیط زیست از مرزهای ملی کشورها فراتر رفته و تبدیل به یک مسئله جهانی شده است.
چهار نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی ایران شامل «سید هادی بهادری» نماینده مردم ارومیه ، «محمد دامادی» نماینده مردم ساری ، «خدیجه ربیعی» نماینده مردم بروجن و «سکینه الماسی» نماینده مردم عسلویه ، در این اجلاس شرکت کرده اند.
وی با اشاره به اینکه یکی از محورهای اجلاس بین المجالس در باکو ، حفاظت از محیط زیست و نقش جوانان در این فرآیند بود، افزود: هیات ایرانی نیز در این زمینه نظرات و راهکاری مقابله با چالش محیط زیست را در قالب سخنرانی و دیدارهای دو جانبه با هیات های پارلمانی کشورهای دیگر مطرح کرد.
الماسی گفت : تولید و مصرف بی رویه کره زمین را بشدت تخریب کرده است و آلودگی موجود در یک بخش از طبیعت و در یک کشور نمی ماند و موجب بروز 
خسارت به کشورهای دیگر می شود.
وی افزود: در این شرایط است که ضرورت توجه به تغییر پاردایم تولید برای جلوگیری از تخرب محیط زیست آشکار می شود.
نماینده مردم عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت : در این اجلاس موضوع اشتغال زایی برای نسل جوان و مشارکت جوانان در تصمیم سازی ها نیز مورد بحث قرار گرفت.
پنجمین اجلاس جوانان اتحادیه بین المجالس جهانی روزهای جمعه و شنبه در محل مجلس ملی حمهوری آذربایجان در باکو برگزار شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : اجلاس بین المجالس     |     همکاری دوجانبه     |     محیط زیست     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi