کد خبر : ۵۳۱۵۰۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
ایران و سنگاپور بر گسترش همکاری ها و روابط ورزشی تاکید کردند

مقیم/'جواد انصاری' سفیر جمهوری اسلامی ایران در سنگاپور و 'لیم تِک یین' رئیس شورای عالی ورزشی سنگاپور در دیداری دو جانبه راه های تقویت روابط ورزشی را بررسی و بر عزم متقابل بر بسط همکاری ها تاکید کردند.

 

به گزارش  مقیم، در این دیدار جواد انصاری با مروری بر تاریخ فرهنگی و تمدنی کشورمان، ایرانیان را نخستین پایه گذاران ورزش و فرهنگ جوانمردی و موسس برخی رشته های ورزشی کنونی در جهان خواند. 
سفیر ایران در سنگاپور با اشاره به جمعیت جوان و توجه بیش از پیش به ورزش به عنوان یکی از ارکان فرهنگ و اخلاق در جامعه ، گرایش روزافزون نسل جوان ایران به رشته های مختلف ورزشی؛ دستیابی به مقام ها و مدال های ارزشمند در سطح قاره ای و جهانی را به موازات سایر رشته های علمی و هنری از دستاوردهای ارزشمند ورزشکاران ایرانی برشمرد.
'لیم تک یین' رئیس شورای عالی ورزشی سنگاپور نیز دراین دیدار با تشریح ساختار و اهداف و برنامه های دولت سنگاپور ، ورزش را نه یک هدف بلکه وسیله و مسیر ارتقای فرهنگ جامعه خواند و افزود: سنگاپور با تدوین برنامه ای با عنوان « چشم انداز –2030 آینده بهتر از مسیر ورزش» محور و هدف اصلی مسئولان ورزشی را تعمیم و توسعه فرهنگ و تربیت روح و اندیشه افراد و ترغیب همه اقشار جامعه در سنین و طبقات اجتماعی مختلف به شرکت در ورزشهای همگانی قرارداده و نوجوانان را دراین کشور به انتخاب یک رشته ورزشی و در صورت امکان کسب مهارت در آن ترغیب کرده است.
بنابر اظهار این مقام سنگاپوری تمام اتباع این کشور و اتباع مقیم خارجی می توانند بطور رایگان از تسهیلات ورزشی استفاده کنند، از این رو بیش از یک چهارم سنگاپوری ها عضو یک باشگاه یا تیم ورزشی بوده و یا به نحوی در امور ورزشی اشتغال دارند.
وی همچنین آمادگی و تمایل جامعه ورزشی سنگاپور برای برگزاری اردوهای تدارکاتی و دوره های آموزشی مشترک و به ویژه دعوت از برخی ورزشکاران ایرانی برای بازی و یا مربیگری در تیم های کشورش را مورد تأکید قرار داد.
سفیر ایران با اشاره به نقش برخی ورزشکاران ایرانی در نوسازی ساختاری برخی باشگاهها و تیم های ورزشی سنگاپور ، علاقه مندی سازمان های ورزشی کشور را برای همکاری و تبادل تجربیات اعلام و آمادگی کمیته المپیک ایران برای امضای موافقتنامه همکاری ورزشی دوجانبه را به اطلاع مقام سنگاپوری رساند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سنگاپور     |     همکاری     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi