کد خبر : ۵۳۱۴۹۲ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
برگزاری دومین دوره اهدای جایزه

مقیم/برگزاری دومین دوره اهدای جایزه” حجازاده محمد محی الدین افندی” توسط شورای عالی مسلمانان بلغارستان

 

به گزارش مقیم، برای دومین سال پیاپی شورای عالی مسلمانان بلغارستان جایزه ی” حجازاده محمد محی الدین افندی” برای خدمت شایان به  توسعه ی امور مسلمانان در بلغارستان را ارائه کرد.

این رویداد میزبان مقامات و شخصیت های مختلفی از جمله نمایندگان مذاهب اسلامی و ادیان دیگر کشور بلغارستان و همچنین سفرا و دیپلمات هایی از کشورهای مختلف، سیاستمداران و دیگر شخصیت های فرهنگی بود. حمیدرضا آزادی رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان نیز به نمایندگی از کشورمان در این مراسم حضور داشت. مهمانانی که افتخار دریافت جایزه ی حجازاده محمد محی الدین افندی را داشتند وداد احمد رییس شورای عالی مسلمانان ، مفتی اعظم مسلمانان بلغارستان دکتر مصطفی حاجی ، مفتی سابق بلغارستان فکری صالح وسلیم محمد وسلیمان محرم بودند.

به این مناسبت رییس جمهور بلغارستان رومن راداف پیامی را توسط وزیر کشور ملادن مارینف و شهردار صوفیه یودانکا فانداکوا خطاب به حاضرین این مراسم ارسال داشت.

حجازاده محمد محی الدین افندی، اولین مفتی اعظم بلغارستان پس ازخروج از سلطه عثمانی ها بود که در دسامبر ۱۹۱۰ به این منصب برگزیده شد،. اولین دوره این آئین که مهمترین جایزه در این زمینه محسوب می گردد، در سال ۲۰۱۷ برگزار گردید.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : حمیدرضا آزادی     |     ایران - بلغارستان     |     رایزن فرهنگی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi