کد خبر : ۵۳۱۴۸۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷
تأخیر دو ساعته پرواز تفلیس به تهران برای بازگرداندن ایرانیان طردشده

مقیم/روند دیپورت و ممانعت از ورود تعدادی از شهروندان ایرانی به گرجستان هنوز هم ادامه دارد و دیشب، پرواز هواپیمایی تابان برای بازگرداندن ۹ مسافر طرد شده ایرانی، تأخیری دو ساعته در مسیر بازگشت به تهران داشت.

 

به گزارش مقیم، در ادامه روند دیپورت شهروندان ایرانی از مبادی ورودی گرجستان،  20 آذر ماه (11 دسامبر 2018) پرواز هواپیمایی تابان از مقصد تفلیس به تهران در مسیر بازگشت و به‌رغم سوار کردن مسافران دو ساعت روی زمین ماند تا 9 تبعه ایرانی را که از ورود آنها به تفلیس ممانعت به عمل آمده بود، بازگرداند.

یکی از مسافران این پرواز به خبرنگار فارس گفت: مسافرانی که در داخل هواپیما نشسته بودند نسبت به این روند اعتراض کرده و حتی قصد خروج از هواپیما را داشتند، ولی پلیس مانع این کار شد و در نهایت هواپیمای مزبور بعد از دو ساعت به مقصد تهران پرواز کرد.

از سوی دیگر دیشب، دو نفر از مسافران پرواز قشم‌ایر به مقصد تفلیس نیز طرد (ریجکت) شده و از ورود آنها به داخل گرجستان ممانعت به عمل آمد.

به گزارش فارس، روند دیپورت شهروندان ایرانی در طی یک ماه اخیر شدت گرفته و از ورود بسیاری از شهروندان ایرانی که اقامت موقت در تفلیس داشته و اقدام به خرید ملک و ثبت شرکت و... کرده‌اند، ممانعت به عمل آمده و هیچ دلیل قانع‌کننده‌ای هم برای ممانعت از ورود آنها بیان نشده است. 

در این راستا و در اعتراض به این اقدام غیردوستانه دولت گرجستان، سفیر این کشور دو بار به وزارت خارجه ایران احضار و مراتب گلایه‌مندی جمهوری اسلامی ایران از این اقدامات به وی ابلاغ شد.

 به‌رغم تعهد مقامات گرجی برای پیگیری این روند به‌ویژه اظهارات اخیر سفیر گرجستان در تهران که اعلام کرده بود این مشکلات را پیگیری می‌کند؛ هفته گذشته یکی از زنان ایرانی در فرودگاه پایتخت این کشور، بازداشت و با رفتار خشونت‌آمیز پلیس گرجستان مواجه شد

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : دیپورت     |     گرجستان     |     ایرانیان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi