کد خبر : ۵۳۱۴۸۵ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
روابط فرهنگی اساس مناسبات ایران و ژاپن است

مقیم/سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن با اشاره به علایق مشترک فرهنگی تهران و توکیو اظهار داشت اساس مناسبات کنونی ایران و ژاپن را روابط فرهنگی دو کشور تشکیل می دهد.

 

به گزارش مقیم، 'مرتضی رحمانی موحد' روز پنجشنبه در دیدار 'مانابو میاگاوا' مدیرکل امور فرهنگی وزارت امور خارجه ژاپن در توکیو یکی از برنامه های خود را توسعه همکاری های فرهنگی و توسعه گردشگری با کشور ژاپن نام برد.
او با اشاره به نودمین سالگرد روابط دیپلماتیک رسمی میان دو کشور عنوان داشت مطمئنا در سال 2019 برنامه های فرهنگی میان دو کشور از شتاب بیشتری برخوردار خواهد شد. 
سفیر جمهوری اسلامی ایران در ژاپن، خواستار حمایت وزارت امور خارجه از برنامه های فرهنگی سفارت در نودمین سالگرد روابط رسمی دو کشور شد. 
'میاگاوا' مدیرکل امور فرهنگی وزارت امور خارجه ژاپن نیز در این دیدار ارتباطات فرهنگی را پایه و اساس روابط دو کشور دانست و افزود ما آماده همکاری جهت برگزاری مناسبت های فرهنگی با سفارت ایران در توکیو هستیم.
به گفته وی سفارت ژاپن در تهران نیز برنامه های گسترده فرهنگی به مناسبت نودمین سالگرد روابط سیاسی دو کشور تدارک دیده است.
'دیو سالار' رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در ژاپن نیز در این دیدار ضمن اشاره به سابقه دیرینه همکاری های فرهنگی دو کشور و تنوع موضوعات فرهنگی، به رئوس برنامه های فرهنگی انجام شده و آینده رایزنی فرهنگی در زمینه های مختلف پرداخت.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مانابو میاگاوا     |     ايران و ژاپن     |     مرتضی رحمانی موحد     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi