کد خبر : ۵۳۱۴۷۹ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
همدستی معاون نخست وزیر ایتالیا با نتانیاهو یک تهدید است

مقیم/نشریه ایتالیایی 'تیسکالی نیوز' با انتقاد از سفر 'متئو سالوینی' معاون نخست وزیر و وزیر کشور ایتالیا به فلسطین اشغالی و اظهارات وی علیه حزب الله لبنان نوشت: همدستی معاون نخست وزیر ایتالیا با نتانیاهو برای رم یک تهدید محسوب می شود.

 

به گزارش مقیم به نقل از ایرنا، نشریه آنلاین 'تیسکالی'، با عنوان 'وزیر کشور ایتالیا از نتانیاهو دفاع می کند، نه از اسرائیل' نوشت: سالوینی مانند تمامی افرادی که نمی دانند جنگ چیست دوست دارد ادای سربازها را در آورد، به همین دلیل راهی شمال اسرائیل شد تا به یکی از تونل های زیرزمینی حزب الله لبنان در آن منطقه، سری بزند. منابع ارتش اسرائیل گزارش داده اند که این تونل ها، تهدیدی برای اسرائیل است اما برای ما (ایتالیا) تهدید واقعی متئو سالوینی نام دارد که به همدستی با نتانیاهو روی آورده است. 
این نشریه افزود، نخست وزیر رژیم صهیونیستی که به دلیل اتهام فساد مالی با مشکلات بزرگی روبه روست قصد دارد با ایجاد تنش در منطقه و حتی راه اندازی یک جنگ جدید، مقام خود را حفظ کند. با این حال وزیر کشور ایتالیا در خانه دیگران به جنگ افروزی مشغول شده است. 
سالوینی در توییتر خود ادعا کرد، آنهایی که طالب صلح هستند از حق موجودیت و امنیت رژیم اشغالگر قدس هم دفاع می کنند. من از مناطق مرزی اسرائیل و لبنان دیدن کردم، یعنی همانجایی که حزب الله تونل زیرزمینی حفر می کند تا به «سنگر دموکراسی» در این منطقه حمله کند. 
این نشریه می نویسد، چه کسی چنین اطلاعاتی را به سالوینی داده است؟ حزب الله موشک در اختیار دارد و از آنها در جنگ سال 2006 استفاده کرده بود. اما به نظر نمی رسد که حزب الله موشک هایش را در داخل تونل های زیرزمینی مرز اسرائیل جاسازی کرده باشد تا به دست نظامیان اسرائیلی بیافتد. حتی ارتش صهیونیستی یا خود نتانیاهو هم تا کنون چنین اظهاراتی نکرده اند. 
به نوشته این نشریه، اظهاراتی که سالوینی با چنین بی پروایی بر زبان می آورد به خاطر اسرائیل نیست، بلکه صرفأ به نفع نتانیاهو می باشد. وی همچنین در حالی از حزب الله لبنان به عنوان ' تروریست های اسلامی' نام می برد که این تشکیلات هم در پارلمان و هم در دولت لبنان حضور دارد. 
این نشریه افزود، شاید دیپلمات های باهوش ایتالیایی باید به وزیر کشور اطلاع بدهند که حزب الله در سوریه و در لبنان به نبرد علیه داعش و افراط گرایان مشغول بوده و دهکده های مسیحی نشین مانند معلولا را که در آنها هنوز به زبان آرامی عیسی مسیح صحبت می شود، آزاد کرده است. 
در مقابل، نتانیاهو به حمایت از افراط گرایان مخالف اسد در بلندی های جولان مشغول بوده است. مگر این افراط گرایان تروریست نیستند؟ کسی باید به سالوینی بگوید که حواسش به حرفهایش باشد، چون در آن منطقه وضعیت بسیار پیچیده ای وجود دارد. در هر صورت یا وزیر کشور ما از این مسائل بی اطلاع است یا ترجیح می دهد قرائت خودش را از مسائل ارائه بدهد. 
نشریه آنلاین تیسکالی ادمه داد، به ابتکارعمل نمایندگان کمونیست کنست، در اعتراض به سفر سالوینی تظاهراتی در برابر موزه هولوکاست بیت المقدس برگزار شده است. داو چنین نماینده حزب کمونیست در کنست می گوید: سالوینی رهبر راست افراطی در ایتالیاست. او از موسولینی تجلیل می کند و به آزار و تعقیب اقلیت ها مشغول است. سفر او به سرزمین های اشغالی توهین به خاطره بازماندگان هولوکاست است و نباید در برابر این مسئله سکوت کرد. 
هدف واقعی سالوینی از سفر به اسرائیل کسب وجهه در سطح بین المللی و نزد برخی از کشورها در خاورمیانه است. به عبارت دیگر رهبر حزب 'اتحاد' ایتالیا می خواهد از قالب وطنی درآمده و به خود چهره بین المللی بگیرد. احتمالأ سفر بعدی او به ریاض خواهد بود تا دست محمد بن سلمان آمر قتل جمال قاشقجی ، را بفشارد. همانطور که امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه برای حمایت از منافع اقتصادی فرانسه به زودی راهی ریاض خواهد شد. قدر مسلم این است که سالوینی هیچگاه کلمه ای در انتقاد از تحریم علیه ایران یا به نفع فلسطینی ها بر زبان نخواهد آورد. 
معاون نخست وزیر و وزیر کشور ایتالیا روز سه شنبه برای سفر دو روزه وارد سرزمین های اشغالی شد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : سالوینی     |     نتانیاهو     |     ایتالیا     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi