کد خبر : ۵۳۱۴۶۳ گروه : استان ها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
تبادل تفاهمنامه همكاری مشترک بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مركز مديريت حوزه‌های علميه

مقیم/تفاهم‌نامه همكاري بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مركز مديريت حوزه‌های علميه، عصر امروز به امضای ابوذر ابراهيمی‌تركمان و آيت‌الله علیرضا اعرافی رسيد.

 

به گزارش مقیم، این تفاهمنامه همكاری به منظور فراهم کردن بستر لازم جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و اهداف مندرج در اسناد بالادستی و با عنایت به ضرورت افزايش سطح همكاری‌های دو جانبه در زمينه‌های فرهنگی، تربيتی، تبليغی، علمی و پژوهشی بين سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و مركز مديريت حوزه‌های علميه، عصر امروز (21 آذرماه) به امضای ابوذر ابراهيمی‌تركمان و آيت‌الله علیرضا اعرافی رسيد.

ابراهيمی‌تركمان در سخنان آغازين خود ضمن خیرمقدم به آيت‌الله اعرافی و ابراز خرسندی از تحقق امضای تفاهمنامه همكاری بين اين سازمان و مركز مديريت حوزه‌های علميه اظهار كرد: این سازمان برای یكپارچه‌سازی فعالیت‌های فرهنگی در خارج از كشور تأسيس شده و با توجه به رسالتی که در جهت معرفی ارزش‌های فرهنگی ايرانی ـ اسلامی دارد، اقدام به امضای این تفاهمنامه برای مشارکت و هم‌افزایی در عرصه‌های مشترك می‌کند.

رییس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با اشاره به اهداف تفاهمنامه، بر ضرورت پیگیری و اجرایی شدن مفاد آن در برنامه‌های شش ماه اول سال آینده تأکید کرد.

ضرورت تداوم ارتباطات و همکاری حوزه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی

آيت‌الله اعرافی در سخنانی، با اشاره به نقش سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي در خارج از كشور گفت: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی با آرمان و ایده‌‎هایی که برای آن طراحی شده است، آفاق بلندی دارد و امیدوارم به همه آن چشم‌اندازه‌هایی که ترسیم کرده است، دست یابد.

وی به فعالیت مركز مديريت حوزه‌های علميه اشاره و اظهار کرد: حوزه در یک فصل نسبتاً جدید قرار گرفته و در حال پایه‌ریزی یک سلسله و زنجیره برنامه‌هایی مفید در قلمروهای مختلف است و ضمن اینکه یک سرمایه کلان به شکل تاریخی و سنتی در حوزه انباشه و دارد. همچنین، طرح‌های جدیدی درصدد است تا تعمیق ببخشد و در دامنه‌های آن گسترش دهد.

آيت‌الله اعرافی افزود: اولین برنامه پنج ساله حوزه تهیه و آماده شده است تا براساس آن به اجرای برنامه‌ها بپردازیم اما تمام عناوین آن، نگاه بین‌المللی را می‌طلبد و این ظرفیت عظیم نیازمند فضایی است تا در چهره‌ای نو و بین‌المللی تجلی یابد.

بنابر اعلام این خبر، موضوع این تفاهمنامه مشارکت و هم‌افزایی در عرصه‌هاي مشترك في مابين در عرصه‌هاي گوناگون بين‌المللی است. اين تفاهمنامه با پنج ماده و 23 بند و يك تبصره در دو نسخه كه هريك حكم واحدي دارند، تنظيم شده و به امضاء عالی‌ترين مقام دو دستگاه رسيد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : ابوذر ابراهیم ترکمان     |     آیت‌الله اعرافی     |     تفاهمنامه همکاری     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi