کد خبر : ۵۳۱۴۳۸ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
عراق خواستار انتقال تجارب ایران در در زمینه‌های علمی و فرهنگی شد

مقیم/سید نصیف جزایری، رییس مؤسسه عشاق‌الحسین عراق در دیدار رایزن فرهنگی کشورمان، خواستار انتقال تجارب ایران در در زمینه‌های علمی و فرهنگی شد.

 

به گزارش مقیم، سید نصیف جزایری، رییس مؤسسه عشاق‌الحسین عراق با حجت‌الاسلام غلامرضا اباذری، رایزن فرهنگی کشورمان در بغداد دیدار و گفت‌وگو کرد.

سید نصیف جزایری، رییس مؤسسه عشاق‌الحسین در سخنانی، گفت: مهمترین مسأله برای این مؤسسه، توسعه روابط فرهنگی با توجه به شرایط و موقعیت کنونی عراق و احتیاج آن به آموختن مباحث فرهنگی بر اساس مبانی اسلامی است.

وی پیشنهاد تأسیس شبکه‌های رسانه‌ای الکترونیکی با رویکردهای فرهنگی، سیاسی، امنیتی و همچنین، آموزش تخصصی کادر، چاپ و نشر مجلات به صورت ماهانه و هفتگی، شرکت در جشنواره‌ها و کنفرانس‌ها و کارگاه‌های آموزشی برای روزنامه‌نگاران متخصص در امور عراق و ایران را داد.

جزایری در ادامه، بر ضرورت ایجاد مرکزی برای رصد خبری مشترک و ادغام آن با رسانه‌ها و سازمان‌های مطبوعاتی ایران در مواجهه با هجمه‌های تبلیغاتی دشمن، اعزام گروهی از نخبگان فرهنگی به منظور کسب تجربه از جمهوری اسلامی ایران، برپایی نمایشگاه‌های هنری ـ رسانه‌ای تأکید کرد.

وی با اشاره به نقش جمهوری اسلامی ایران در همکاری مشترک برای آزادسازی شهرهای عراق گفت: جمهوری اسلامی ایران پیشرفت‌های زیادی در زمینه‌های مختلف علمی و فرهنگی داشته است و ما امیدواریم این تجارب از طرف برادران ایرانی به برادران عراقی منتقل شود.

اباذری، رایزن فرهنگی کشورمان نیز در این دیدار، مطرح کرد: روابط فرهنگی بین دو کشور دوست و همسایه جمهوری اسلامی ایران و عراق از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ چراکه عرصه فرهنگ نقش بسزایی در ساختارهای مختلف اجتماعی و حتی سیاسی دارد.

وی آمادگی این نمایندگی فرهنگی را برای هر نوع همکاری در زمینه چاپ مجله مشترک و دیگر فعالیت‌های فرهنگی اعلام کرد.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : عشاق الحسین     |     حجت‌الاسلام غلامرضا اباذری     |     رایزنی فرهنگی     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi