کد خبر : ۵۳۱۴۳۶ گروه : کشورها تاریخ انتشار :پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
امضای تفاهمنامه همکاری‌های علمی ـ دانشگاهی بین ایران و پیشاور

مقیم/خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در پیشاور و دانشگاه پیشاور، تفاهمنامه همکاری دوجانبه در زمینه علمی ـ دانشگاهی امضا کردند.

 

به گزارش مقیم، عباس فاموری، وابسته فرهنگی و مسئول خانه فرهنگ ایران در پیشاور طی روز شنبه (17 آذرماه) با محمد آصف، رییس دانشگاه پیشاور و معراج الاسلام، رییس دانشکده زبان‌های شرقی و فلسفه این دانشگاه دیدار و در خصوص توسعه روابط علمی ـ دانشگاهی بحث و تبادل نظر کردند.

محمد آصف با ابراز امیدواری در خصوص گسترش همکاری‌های دوجانبه به ویژه در زمینه فرهنگ، گفت: جمهوری اسلامی ایران از کشورهای همسایه و همجوار خوب پاکستان بوده است که این کشور همیشه در سختی‌ها، پاکستان را یاری کرده است.

فاموری هم در این دیدار، از اهداف اصلی نمایندگی‌ فرهنگی کشورمان را معرفی و شناساندن فرهنگ دو کشور و گسترش تبادل هیأت‌های علمی ـ هنری و فرصت‌های مطالعاتی و فراهم‌آوردن زمینه اهداء بورسیه دانشجویان در همه رشته‌ها در دانشگاه‌های ایران برشمرد.

در ادامه این دیدار ضمن امضای تفاهمنامه همکاری، موضوع توسعه و گسترش تبادل هیأت‌های علمی، فرهنگی، دانشگاهی و مذهبی و برگزاری کلاس‌های آموزش زبان فارسی و اتاق ایران‌شناسی در این دانشگاه مطرح شد.

همچنین، نسبت به اجرای برنامه‌های مشترک، برگزاری هفته فرهنگی و هنری، جشنواره فیلم و برگزاری سمینارهای علمی ـ دانشگاهی توافق شد.

دو طرف در خصوص اعطای فرصت‌های مطالعاتی و بورسیه به دانشجویان و همچنین راه‌اندازی کلاس آموزش زبان فارسی در بخش فلسفه و گروه زبان‌های شرقی و روابط بین‌الملل این دانشگاه، توافق کردند.

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : تفاهمنامه     |     پاکستان     |     ایران     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi