کد خبر : ۵۳۱۴۲۱ گروه : کشورها تاریخ انتشار :دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
بازدید فارسی‌آموزان مدارس ارمنستان از مسجد کبود ایروان

مقیم/فارسی‌آموزان مدرسه دولتی کارپی و مدرسه شماره ۶ شهر آبوویان از مسجد کبود ایروان ديدن و در کلاس مزرعه فکر رايزني فرهنگي ايران در اين مسجد شركت كردند.

 

به گزارش مقیم، با همکاری رایزنی فرهنگی ایران در ارمنستان و گروه لکوکاپ دانشگاه صنعتی شریف و به منظور رشد فکری و آموزش زبان فارسی در بین دانش‌آموزان فارسی‌آموز مدارس ارمنستان، تجهیزات کمک‌آموزشی اهدایی آن گروه دانشگاهی در مسجد کبود ایروان استقرار یافت.

پس از آموزش معلمین برای کار با این وسایل آموزشی و سرگرمی توسط خدادادی، عضو گروه لکوکاپ دانشگاه صنعتی شریف تهران در محل سالن اجتماعات مسجد کبود ایروان، مقرر شد؛ مدارس ارمنستان به ترتیب و با هماهنگی معلمین مربوطه به این مرکز با عنوان مزرعه فکر مراجعه و از این امکانات استفاده کنند.

در همين باره دانش‌آموزان مدرسه دولتی کارپی در کلاس‌های روباتیک و بازی‌های فکری و سنجش هوش رایزنی فرهنگی ايران در مسجد كبود ايروان (پايتخت ارمنستان) شرکت كرده و از امکانات و وسایل آموزشی و فکری آن بهره‌مند شدند.

اين دانش‌آموزان سپس از مسجد کبود ایروان بازدید کردند و از نزدیک با معماری اسلامی ایران و فعالیت‌های مذهبی، فرهنگی و علمی این مرکز آشنا شدند.

گفتني است؛ مدرسه دولتی کارپی در شهر آشتاراک واقع در 30 کیلومتری پایتخت ارمنستان قرار دارد و دومین مدرسه در ارمنستان است که زبان فارسی در آن به عنوان زبان خارجی به صورت اجباری از پایه سوم تدریس می‌شود. در اين مدرسه حدود 200 دانش‌آموز به فراگیری زبان فارسی مشغول هستند.

خبر ديگر از ارمنستان اينكه؛ با حمایت رایزنی فرهنگی کشورمان در ارمنستان، گروهی از فارسی‌آموزان مدرسه شماره 6 شهر آبوویان از مسجد کبود ایروان بازدید کردند و با معماری ایرانی اسلامی و تاریخچه احداث مسجد و فعالیت‌های دینی و فرهنگی و علمی مسجد آشنا شدند.

اين دانش‌آموزان همچنين با حضور در کتابخانه مسجد از کتب موجود در حوزه‌های مختلف با فرهنگ غنی و تاریخ تمدن ایران‌زمین، آشنا شدند.

دانش‌آموزان در ديدار با مسئول کتابخانه مسجد، با خواندن دکلمه و اشعاری از شعرای نامدار ایرانی، علاقه خود را به زبان فارسی ابراز كردند و در ادامه در کلاس‌های روباتیک و بازی‌های فکری و سنجش هوش مزرعه فکر که با هماهنگی رایزنی فرهنگی ايران توسط گروه لکوکاپ دانشگاه صنعتی شریف تهران در سالن اجتماعات مسجد کبود دایر است، حاضر شدند.

مدرسه دولتی شماره 6  واقع در شهر آبوویان ارمنستان در حدود 20 کیلومتری پایتخت واقع است. این مدرسه دارای سابقه فعالیت حدود یکصد ساله بوده و یکی از کلاس‌های خود را به آموزش زبان فارسی به عنوان اتاق ایران اختصاص داده است.

این مدرسه حدود 300 دانش‌آموز دارد که حدود 60 تن از آنان به آموزش زبان فارسی مشغول هستند.

 

ارسال خبر به ديگران

نام شما:
ايميل شما:
ايميل گيرنده:
توضيح:
کلیدواژه ها : مسجد کبود ایروان     |     رایزنی فرهنگی     |     دانش آموزان     |    
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :
مشاهده نظرات
ارسال نظر
نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
نظر شما :

استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است.
logo-samandehi